Strona główna Sporty Diamentowa Liga: Sha’Carri Richardson pokonuje Juliena Alfreda w Zurychu

Diamentowa Liga: Sha’Carri Richardson pokonuje Juliena Alfreda w Zurychu

16
0

Amerykańska mistrzyni świata Sha’Carri Richardson zemściła się za porażkę olimpijską z Julienem Alfredem z Saint Lucia, wygrywając w finale biegu na 100 m kobiet podczas mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu.

Alfred została pierwszą medalistką olimpijską swojego kraju po zdobyciu złota w Paryżu, podczas gdy Richardson zdobył srebro, a St Lucian triumfował także na 200 m.

Jednak w czwartek Amerykanin Richardson odniósł zwycięstwo w Szwajcarii w mocnym składzie, wygrywając w 10,84 s.

Brytyjka Dina Asher-Smith, której nie udało się dotrzeć do finału olimpijskiego, zajęła trzecie miejsce, a rodak Daryll Neita był siódmy.

Tymczasem w finale biegu na 200 m mężczyzn mistrz olimpijski z Botswany Letsile Tebogo kontynuował swoją świetną formę i zwyciężył w czasie 19,55 s, a Amerykanie Kenneth Bednarek i Erriyon Knighton zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Wyczekiwany bieg na 1500 m mężczyzn spełnił oczekiwania, zapewniając ciasny finisz, gdy brązowy medalista olimpijski Yared Nuguse pokonał w formie Jakoba Ingebrigtsena i sięgnął po zwycięstwo.

Amerykanin Nuguse, podobnie jak w Paryżu, uplasował się o jedno miejsce przed Ingebrigtsenem, a trzeci był mistrz olimpijski Cole Hocker.

Mistrz świata Wielkiej Brytanii Josh Kerr, który zdobył srebro olimpijskie, musiał zadowolić się piątym miejscem.

W biegu na 800 m kobiet brytyjska brązowa medalistka olimpijska na 1500 m Georgia Bell była druga, za Mary Moraa z Kenii, a czwarta była Brytyjka Jemma Reekie.

Szwedzki mistrz olimpijski Armand Duplantis kontynuował swoją imponującą wszechstronną formę, wygrywając w skoku o tyczce mężczyzn.

Sukces Szweda nastąpił po zwycięstwie w r Bieg pokazowy na 100 m w środę przeciwko biegaczowi na 400 m przez płotki Karstenowi Warholmowi.

Podczas przedostatniego spotkania Diamentowej Ligi – przed dwudniowym finałem, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Brukseli – również dwukrotna mistrzyni olimpijska Kenii Beatrice Chebet ustanowiła najlepszy czas na świecie w biegu na 5000 m kobiet z czasem 14 minut i 9,52 sekundy.

Chebet nie był jedynym zdobywcą złotego medalu z Paryża, który wystąpił tego wieczoru. Mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata Ukrainy Yaroslava Mahuchikh zwyciężyła w skoku wzwyż, Amerykanin Ryan Crouser wykonał pchnięcie kulą, a jego rodak Grant Holloway wygrał bieg na 110 m przez płotki w imponującym czasie 12,99 sekundy.