Strona główna Polityka Mężczyzna z Florydy, który zaatakował listonosza w hidżabie, skazany na 3 lata...

Mężczyzna z Florydy, który zaatakował listonosza w hidżabie, skazany na 3 lata więzienia federalnego

51
0


Mieszkaniec Florydy, który przyznał się do motywowanego nienawiścią ataku na muzułmańskiego przewoźnika amerykańskiej poczty, został w piątek skazany na trzy lata więzienia federalnego.

Kenneth Pinkney, lat 47, z Fort Lauderdale, został skazany na 37 miesięcy więzienia, a następnie trzy lata nadzorowanego zwolnienia, podało w oświadczeniu Biuro Prokuratora Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Florydy.

„Nikt nie powinien żyć w strachu, że stanie się celem ze względu na swoje przekonania religijne” – stwierdził w oświadczeniu prawnika pierwszy zastępca prokuratora USA Michael Davis. „Każdy, łącznie z pracownikami federalnymi, ma prawo do bezpiecznego wykonywania swoich obowiązków.

Prawnik Pinkneya nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz w piątkowy wieczór. Ofiara nie została zidentyfikowana.

Prokuratorzy stwierdzili, że Pinkney zachowywała się agresywnie wobec listonosza, gdy dostarczała pocztę w hrabstwie Broward 9 października 2023 r., dwa dni po wtargnięciu bojowników Hamasu do Izraela – w dniu, który wywołał wojnę i na nowo rozpalił podziały religijne i etniczne na całym świecie .

Przewoźniczka, zidentyfikowana jedynie jako 47-letnia kobieta wyznania muzułmańskiego, przyjęła to do wiadomości – stwierdzili prokuratorzy i śledczy w skardze karnej złożonej przeciwko Pinkney.

24 października, gdy umundurowana kobieta miała około 2,5 godziny na dostawę i znajdowała się w pobliżu ciężarówki dostawczej USPS, Pinkney, jadąc na rowerze, podszedł do niej i wykonał gest ręką wskazujący, że wycelowano w nią pistolet – według skarga.

Kobieta twierdzi, że początkowo myślała, że ​​mężczyzna czegoś potrzebuje, i zapytała, czy może pomóc – wynika ze skargi, którą poparto oświadczeniem agenta specjalnego FBI.

Mężczyzna zatrzymał się i wielokrotnie powtarzał, że powinna opuścić kraj, a następnie puknął ją dwoma palcami w tył głowy w geście pistoletu – wynika ze skargi. „Wracaj do swojego kraju” – wynika z piątkowego oświadczenia amerykańskiego prawnika, który rzekomo powiedział przewoźnikowi.

Wsiadła do ciężarówki, gdzie Pinkney chwyciła ją za szyję i po szarpaninie zdjęła hidżab – podało biuro prokuratora USA.

Według prokuratorów kobiecie udało się wydostać z pojazdu, w którym doszło do dalszej bójki. Pinkney rzekomo uderzył kobietę wiele razy, a ona chwyciła go za koszulę i oderwała kawałek, który według późniejszych prokuratorów pasował do ubrania oskarżonego.

Kiedy kobiecie udało się nabrać dystansu, powiedziała oskarżonemu, że dzwoni pod numer 911, na co oskarżony on też to zrobił, jak wynika ze skargi. Z dokumentu wynika, że ​​czekał kilka minut na przybycie władz, ale wyszedł przed nimi.

Z akt wynika, że ​​jego telefon pomógł władzom go wyśledzić.

Prokuratorzy zarzucili, że podczas ataku Pinkney również opluł ofiarę, nazwał ją „terrorystką” i wygłaszał antymuzułmańskie uwagi. Ze skargi wynika, że ​​kobieta była leczona z powodu bólu i zadrapań na twarzy.

„FBI jest niezachwiane w naszych wysiłkach na rzecz ochrony osób, które są celem ze względu na rasę, kolor skóry, religię, pochodzenie narodowe, płeć, orientację seksualną, tożsamość płciową lub stan niepełnosprawności” – powiedział agent specjalny FBI w Miami, odpowiedzialny za specjalny agent Jeffrey B. Veltri. w oświadczeniu. „Będziemy nadal pociągać do odpowiedzialności tych, którzy dopuszczają się przestępstw z nienawiści.





Link źródłowy