Matka trójki dzieci straciła wzrok na jedno oko po zapłaceniu 13 000 dolarów za częściowy lifting twarzy.
Dian Keller, lat 70, pochodząca z Florydy, przeszła operację w lutym zainspirowana opiniami znajomych, którzy po własnych zabiegach wyglądali „świetnie”.
Kiedy jednak obudziła się po trwającej maksymalnie trzy godziny operacji, ekspert ds. marketingu pogrążył się w świecie bólu, który przypominał „ktoś wlał mi naftę do oka i podpalił”.
Niegdyś regularna bywalczyni siłowni i filar społeczności na Florydzie, pani Keller przekształciła się teraz w pustelnika – spędzając prawie cały czas w pomieszczeniach zamkniętych.
„Jakość mojego życia jest zniszczona” – powiedziała DailyMail.com. „Nie mogę wyjść, nie widzę, wciąż chodzę z ciągłym bólem, a teraz mam te wszystkie inne rachunki za leczenie.
Dian Keller, lat 70, pochodząca z Florydy, zapłaciła 13 000 dolarów za częściowy lifting twarzy, ale stwierdziła, że zaraz po przebudzeniu „krzyczała” z bólu. Lekarze twierdzą, że chirurg zbyt mocno naciągnął jej skórę, przez co powieki nie mogły się zamknąć
Jest teraz ślepa na prawe oko, przez co widzi jedynie niewyraźne kształty, ale na szczęście udało jej się przywrócić wzrok na lewe
„Uwielbiam tańczyć. Kiedyś dużo zabawiałam i spotykałam się z przyjaciółmi, ale teraz nie mogę i bardzo mnie to denerwuje”.
W kilka dni po operacji nie widziała nic poza okazjonalnymi jasnymi światłami w obu oczach.
Na zdjęciu dr Carlos Spera. Mówi, że nie widział pani Keller od czasu operacji
Widzenie na lewe oko zostało już w większości przywrócone, ale na prawym nadal widzi jedynie niewyraźne kształty i musi nosić bandaż, aby zakryć ich wygląd.
Nie jest jasne, czy kiedykolwiek w pełni odzyska wzrok.
Pani Keller stwierdziła, że od czasu operacji straciła także czucie w czole i na czubku głowy oraz że nacięcie ponownie się otworzyło, ale problemy te bledną w porównaniu z problemami z oczami.
Lekarze twierdzą, że problemy ze wzrokiem wynikały z „zbyt ciasnego” naciągnięcia skóry podczas zabiegu, przez co powieki nie mogły się zamknąć.
To spowodowało, że rogówka, czyli przezroczysta, kopułowata, zewnętrzna warstwa oka, która załamuje światło, aby pomóc komuś widzieć, wyschła i rozwinęła się wrzodów, zniekształcając widzenie.
Niektórzy lekarze sugerowali również, że podczas operacji do prawego oka mogła zostać rozlana substancja chemiczna, co spowodowało problemy z widzeniem.
We wrześniu pani Keller przejdzie kolejną operację, która pomoże jej ponownie zamknąć powieki.
Szacuje, że może zgromadzić aż do 60 000 dolarów rachunków za leczenie, ponieważ musiała wyjść z sieci, aby uzyskać opiekę.
Matka trójki dzieci również udostępniła DailyMail.com te zdjęcia z dni po operacji. Wielokrotnie kontaktowała się ze swoim chirurgiem, doktorem Carlosem Sperą, który ma trzy kliniki na Florydzie i twierdzi, że nie zaoferował on żadnej pomocy w zakresie dalszej opieki
Pani Keller – której sprawę jako pierwszy ujawnił 7 Wiadomości Miami — planuje pozwać swojego chirurga, ale jak dotąd nie znalazła prawnika, który zająłby się tą sprawą.
Jej chirurgiem był dr Carlos Spera, który ma trzy kliniki w hrabstwach Broward i Miami-Dade.
W Internecie opisuje siebie jako „latarnię doskonałości estetycznej” i „najlepszego chirurga plastycznego”, który zapewnia pacjentom „wyjątkowe wyniki”.
Jego strona internetowa dodaje: „Jako doświadczony profesjonalista i licencjonowany lekarz na Florydzie, dr Spera wnosi swoją wszechstronną wiedzę na scenę chirurgii plastycznej w Miami.
DailyMail.com poprosił o komentarz, ale personel przychodni dwukrotnie kładł telefon na reporterze.
W ostatnich latach operacje plastyczne zyskały na popularności w USA ze względu na obietnicę naturalnego odmłodzenia wyglądu człowieka.
Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych (ASPS) w 2022 r., ostatnim dostępnym roku, wprowadzono rekordową liczbę 26 milionów poprawek kosmetycznych, co oznacza wzrost o 19 procent w porównaniu z 2019 r. – w związku ze wzrostem użycia preparatu Ozempic i mediów społecznościowych.
Pani Keller twierdzi, że zarezerwowała u niego tymczasowy lifting brwi, popularną operację wśród osób w wieku od 40 do 60 lat, stosowaną w celu zminimalizowania luźnej skóry poprzez wykonanie nacięcia po obu stronach linii włosów i uniesienie najbardziej zewnętrznej jednej trzeciej części brwi i czoło.
Specjalnie wybrała ten zabieg, ponieważ był mniej inwazyjny niż pełny lifting brwi, który polega na podniesieniu całej skóry w tym obszarze.
Różni się także od częściowego – lub mini – liftingu twarzy, stosowanego w celu usunięcia wczesnych oznak starzenia poprzez lekkie uniesienie skóry w dolnej części twarzy. Często wykonuje się je u pacjentów w wieku od 30 do 40 lat.
Przed operacją pani Keller powiedziała, że trzy razy w tygodniu imprezowała z sąsiadami, a także chodziła na siłownię i regularnie chodziła na piesze wycieczki.
Shje jest na zdjęciu poniżej z dwoma przyjaciółmi podczas wieczornego wyjścia przed porażką związaną z operacją
Ale kiedy się obudziła, powiedziała pani Keller: „Byłem w ciągłej agonii, byłem całkowicie ślepy i przestraszyłem się.
Krzyczałam, sięgałam w powietrze i dotykałam swojej twarzy. Nie mogłam zamknąć żadnego z oczu.
„I poczułem brwi, były prawie aż do linii włosów. I bardzo cierpiałem.
Pani Keller twierdzi, że według niej chirurg wykonał u niej pełny lifting brwi, a nie operację skroniową – czyli minilifting brwi – o który prosiła.
Została odebrana przez przyjaciółkę i natychmiast przewieziona do pobliskich lekarzy, którym, jak twierdzi, „uratował” wzrok w lewym oku.
Od tego czasu zwróciła się po poradę do kilku lekarzy, w tym do specjalistów z Ivy League, którzy twierdzili, że jej początkowy chirurg był „nadgorliwy” w kwestii napinania skóry.
Opisując wpływ tej decyzji na jej życie, pani Keller dodała: „Teraz mam duże trudności z drobnymi rzeczami.
„Nie umiem gotować, opary uruchamiają na moich oczach całą kaskadę zdarzeń. Nie mogę używać perfum, nie mogę używać wentylatorów. Za dużo klimatyzacji nie jest dobre, za dużo ciepła nie jest dobre.
Na tym zdjęciu pani Keller jest przedstawiona przed operacją z dwoma synami
„Moje oko zaczyna łzawić w niekontrolowany sposób. Szczerze mówiąc, czuję, że mogłabym zrobić mnóstwo prania, mając tyle łez, które leciały mi z oczu.
Zdiagnozowano u niej także dysestezję rogówki, czyli ból wywoływany przez nerwy w rogówce, który może wywoływać uczucie pieczenia, bólu, nudności lub gorącego ognia w oku przypominającego pogrzebacz.
Jest to spowodowane suchością oka, często związaną z bezpośrednim uszkodzeniem oka przez obcy przedmiot, narażenie na działanie substancji chemicznych lub infekcję.
Wszystkie nadzieje pokłada się w operacji, która odbędzie się w przyszłym miesiącu, co, miejmy nadzieję, pozwoli jej ponownie zamknąć powieki.
Pani Keller twierdzi, że od czasu operacji wielokrotnie kontaktowała się z doktorem Sperą, ale ten albo nie odpowiedział, albo odmówił zaoferowania jej pomocy.
W jednym przypadku zabrano ją do jego gabinetu i przez trzy godziny siedziała w poczekalni, czekając na wizytę, zanim musiała wyjść. W tym czasie słyszała go na sali operacyjnej.
Jednak wcześniej powiedział 7 News Miami, że „nie operował jej powiek” i „poprosił ją, aby przyszła na wizyty kontrolne”, a w zeszłym tygodniu zaproponował jej kolejną wizytę kontrolną w celu oceny pooperacyjnej.
Pani Keller zdecydowała się na chirurga, ponieważ wcześniej poddała się plastyce powiek górnej części ciała u jego kolegi i była zadowolona z wyników.