Strona główna Sporty Igrzyska Paraolimpijskie Paryż 2024: siedem najlepszych historii z genialnych igrzysk

15
0

Kadra Paraolimpijska GB składała się z szerokiego grona doświadczonych zawodników, a także z drugiej generacji, która dostarczyła mnóstwo medali.

Sarah Storey przedłużyła swój bieg jako najczęściej utytułowana paraolimpijka w Wielkiej Brytanii. W wieku 46 lat zdobyła złoto w wyścigu szosowym kobiet C4-5 i jeździe na czas C5, co dało jej łącznie 19 złotych medali paraolimpijskich i 30 medali.

Hannah Cockroft, 32 lata, bierze udział w swoich czwartych igrzyskach w karierzekontynuowała swój doskonały rekord złotych medali T34, zdobywając ponad 100 i 800 metrów. Wszystkie dziewięć jej medali było złotych.

Choć Storey i Cockroft byli wśród znanych twarzy medalistów, nie zabrakło także spojrzenia w przyszłość.

Tego samego dnia srebrne medale zdobył nastoletni duet Iona Winnifrith i Bly Twomey. Winnifrith zajęła drugie miejsce w finale kobiet SB7 na 100 m stylem klasycznym, a Twomey zdobyła brąz w tenisie stołowym para w grach pojedynczych i podwójnych kobiet, w tym ostatnim obok Felicity Pickard.

Winnifrith (13 lat) i Twomey (14 lat) byli jednymi z tych, którzy pokazali, że Igrzyska Paraolimpijskie w Wielkiej Brytanii mają przed sobą świetlaną przyszłość.