Cincinnati Bengals pokonują na wyjeździe New York Giants

4
0

Jeśli desperacja niekoniecznie pojawi się przed 6. tygodniem sezonu NFL, to nie jest ona odległa także dla borykających się z trudnościami drużyn w lidze.

Cincinnati Bengals są jedną z takich drużyn. Występując w programie „Sunday Night Football” w NBC z bilansem 1-4, ich margines błędu przy odbiciu i wejściu do play-offów był, delikatnie mówiąc, niewielki.

Po zwycięstwie 17-7 na wyjeździe z New York Giants drużyna Bengals utrzymała dobrą formę po sezonie. I nie było to spowodowane ich zwykle dobrą grą w ataku. Zamiast tego zwycięstwo opierało się na obronie, która zwykle była źródłem problemów zespołu.

Po zdobyciu 10 lub więcej punktów w 75 kolejnych meczach Cincinnati przerwało passę, utrzymując Nowy Jork w punktach tylko w jednym z 10 przejazdów. Giants QB Daniel Jones wykonał zaledwie połowę swoich podań (22 z 41), przechwytując.

Bengals QB Joe Burrow również czuł się niekomfortowo przez większą część wieczoru, mimo że w poprzednim miesiącu występował jako jeden z najskuteczniejszych rozgrywających w lidze. Po 12 zwolnieniach w pięciu meczach, tylko w niedzielę został zwolniony przez Giants cztery razy.

Jednak Burrow prawdopodobnie oddał kluczowy rzut wieczoru na 2:12 przed końcem w czwartej kwarcie, kiedy przerzucił się na lewą stronę, skierowaną na trzecią i 12-tkę, po czym rzucił w poprzek ciała, zdobywając 29 jardów. Dwie partie później Bengals zdobyli decydujące przyłożenie, pokonując 30-jardowy bieg Chase’a Browna.

Następny mecz Bengals zmierzy się na wyjeździe z Cleveland Browns za tydzień. Giants pozostają u siebie – gdzie w tym sezonie mają bilans 0-3 – i będą gościć Philadelphia Eagles.