Strona główna Biznes Towary są w dalszym ciągu droższe

Towary są w dalszym ciągu droższe

6
0


Jednakże importer roślin strączkowych, Ashutosh Mahajan, stwierdził, że cena księgowa wszystkich roślin strączkowych na rynku międzynarodowym wzrosła. Ponadto wzrosła wartość dolara i ceny statków.

SM Mohiuddin, sekretarz generalny stowarzyszenia Chattogram Pulses Traders Association, powiedział, że rynek jest zakładnikiem niektórych importerów, ponieważ podnoszą lub obniżają ceny, kiedy tylko chcą. Istnieje potrzeba monitorowania rynku przez administrację w celu kontrolowania rynku.

Ceny artykułów pierwszej potrzeby nie spadają

Pięciolitrowe pojemniki po oleju jadalnym różnych marek zostały sprzedane w sklepie Tk760 w stołecznym Moghbazar, czyli w zeszłym tygodniu w sklepie Tk710. Poza tym za kilogram mąki 2-kilogramowej zwiększono o Tk5 do Tk75, cukru nieopakowanego o Tk5 do Tk75 i soczewicy drobnoziarnistej o Tk10 do Tk120 za kg.

We wrześniu Stowarzyszenie Rafinerów Cukru w ​​Bangladeszu ustaliło maksymalną cenę detaliczną cukru na 75 Tk za kg, ale jego cena wynosi od 85 do 110 Tk.

Oprócz artykułów codziennego użytku poszły w górę także ceny najpopularniejszego źródła białka, czyli kury i kurzych jaj. Tydzień temu kurczak brojler kosztował 170 Tk za kg, obecnie jest to 175-180 Tk. We wrześniu kurczaki brojlery sprzedawano po cenie 120-130 Tk. Jaja kurze z hodowli wzrosły o Tk5 do Tk115-120.

Jahangir Kabir, pracownik prywatny, powiedział: „Wynagrodzenia nie rosną w miarę wzrostu cen. Z trudem pokrywam wydatki na edukację moich dzieci i potrzeby rodziny. Rząd musi natychmiast podjąć kroki, aby kontrolować rynek. „

Zdjęcie: Salahuddin Ahmed

„>
Zdjęcie: Salahuddin Ahmed

Zdjęcie: Salahuddin Ahmed

W stolicy Karwan Bazar konsument Md Khorsed Alam powiedział TBS: „Kupiłem marchew po 100 Tk za kg. Dynia, która dziewięć dni temu kosztowała 40 Tk, teraz kosztuje 70 Tk. Poza tym niepakowany olej jadalny jest sprzedawany po 152 Tk za litr czyli Tk70 dwa miesiące temu.”

„Potrzebuję 25,00 Tk, aby utrzymać 10-osobową rodzinę, ale obecnie wydaję 35 000 Tk. Ponieważ moja pensja nie wzrosła, nie mam innego wyjścia, jak tylko pożyczyć pieniądze na utrzymanie rodziny” – dodał.

Na targach Kathal Bagan, Karwan Bazar i Nayatola Bou Bazar w Dhace fasolę sprzedawano po 80 Tk, zielone chilli po 100 Tk, długie bakłażany po 60 Tk, okrągłe bakłażany po 70 Tk, pomidory po 140 Tk, kalafior po 40-50 Tk za sztukę i ziemniaki po 25 Tk za sztukę kg w piątek.

Przewodniczący Stowarzyszenia Konsumentów Bangladeszu Ghulam Rahman powiedział, że ulgi nie będzie, dopóki warzywa ozime nie będą w pełni dostępne na rynku. Rząd musi usprawnić łańcuch dostaw na rynku, aby utrzymać stabilne ceny podstawowych towarów. Jeśli cena wzrośnie na rynku międzynarodowym, może podjąć działania w drodze korekty podatku lub importu na szczeblu rządowym. Nalegaliśmy w tej sprawie rząd, lecz rząd nie podejmuje skutecznych kroków.

Link źródłowy