Strona główna zdrowie Naukowcy wskazują powód, dla którego kobiety są bardziej narażone na długotrwałe zakażenie...

Naukowcy wskazują powód, dla którego kobiety są bardziej narażone na długotrwałe zakażenie Covid-19 – gdy córka Bena Afflecka, Violet, ujawnia, że ​​cierpi na chorobę powirusową i wzywa do przywrócenia nakazu noszenia maseczek

12
0


Nowe badania sugerują, że kobiety z chorobami serca, które złapią Covida, najprawdopodobniej pozostaną z utrzymującymi się objawami.

Naukowcy odkryli, że powrót do zdrowia po zakażeniu wirusem w latach 2020–2023 trwał średnio 20 dni.

Jednak powrót do zdrowia ponad jednej na pięciu dorosłych osób trwał ponad trzy miesiące – zjawisko to jest obecnie lepiej znane jako długi Covid.

Naukowcy, którzy monitorowali ponad 40 000 Amerykanów zakażonych wirusem, odkryli również, że kobiety są bardziej narażone na utrzymywanie się objawów Covid-19 pomimo mniejszej liczby poważnych infekcji.

Orzeczenie to nadeszło po tym, jak córka Bena Afflecka i Jennifer Garner, Violet, ujawniła dziś, że w 2019 r. nabawiła się choroby postwirusowej, podczas gdy w żarliwym przemówieniu przed Radą Nadzorczą hrabstwa Los Angeles nawoływała do „nakazu noszenia maseczek” w placówkach medycznych.

Violet stwierdziła, że ​​„widziała na własne oczy”, że medycyna nie zawsze zna odpowiedź na „konsekwencje nawet drobnych wirusów”

Violet stwierdziła, że ​​„widziała na własne oczy”, że medycyna nie zawsze zna odpowiedź na „konsekwencje nawet drobnych wirusów”

Violet, którą często widuje się w masce, podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z zarażeniem się „stanem postwirusowym” w 2019 r.;  Widziane z Affleckiem i macochą Jennifer Lopez w 2023 r

Violet – którą często widuje się w masce – podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z zarażeniem się „stanem postwirusowym” w 2019 r.; Widziane z Affleckiem i macochą Jennifer Lopez w 2023 r

18-latek nalegał, aby zarząd „stawił czoła długiemu kryzysowi związanemu z Covid-19” poprzez wzmocnienie zabezpieczeń z czasów pandemii w szpitalach i budynkach rządowych.

Urzędnicy amerykańscy sugerują, że u jednej na dziesięć osób, które złapią wirusa, rozwinie się długotrwała choroba Covid, podczas gdy:Według szacunków około dwa miliony osób w Wielkiej Brytanii żyje z tą chorobą.

Objawy są różnorodne, od zmęczenia i duszności po bóle mięśni i stawów.

W nowym badaniu naukowcy przeanalizowali dane od ponad 4700 dorosłych (średnio 61 osób), których poproszono o samodzielne określenie czasu potrzebnego na powrót do zdrowia po infekcji.

Co to jest długi Covid?

Większość osób chorych na Covid czuje się lepiej w ciągu kilku dni lub tygodni, ale w przypadku osób z długą chorobą Covid powrót do zdrowia trwa znacznie dłużej.

Objawy obejmują:

Zmęczenie, duszność, utrata węchu i bóle mięśni.

Może również powodować:

Problemy z pamięcią, ucisk w klatce piersiowej, bezsenność, kołatanie serca, zawroty głowy, bóle stawów, mrowienie, szumy uszne, bóle brzucha, utrata apetytu, wysoka temperatura, kaszel, wysypka i depresja.

Źródło: NHS

Wszyscy zostali włączeni do badania w okresie od kwietnia 2020 r. do lutego 2023 r.

Odkryli, że średni czas powrotu do zdrowia u osób, które walczyły z infekcją w domu, wynosił 33 dni.

Dla porównania, hospitalizowani pacjenci wracali do zdrowia przez 58 dni.

Osoby, które otrzymały szczepionkę na Covid, miały około 70% mniejsze szanse na powrót do zdrowia przez ponad trzy miesiące.

Pisanie w dzienniku Sieć JAMA otwartanaukowcy stwierdzili również: „Chociaż badania sugerują, że wielu pacjentów chorych na Covid od długiego czasu doświadcza problemów ze zdrowiem psychicznym, nie stwierdziliśmy, że objawy depresyjne przed zakażeniem Covid były głównym czynnikiem ryzyka długotrwałej choroby Covid”.

Profesor Elizabeth Oelsner, adiunkt medycyny na Uniwersytecie Columbia, dodała również: „Nasze badanie podkreśla ważną rolę, jaką odegrały szczepienia przeciwko Covidowi, nie tylko w zmniejszeniu ciężkości infekcji, ale także w zmniejszeniu ryzyka długiego przebiegu Covid.

„Wyraźnie pokazuje, że przez długi czas Covid stanowił znaczne obciążenie osobiste i społeczne.

„Identyfikując, kto prawdopodobnie doświadczył długiego powrotu do zdrowia, lepiej rozumiemy, kto powinien być zaangażowany w trwające badania nad sposobami złagodzenia długoterminowych skutków infekcji Covid lub zapobiegania im”.

Orzeczenie to pojawia się po tym, jak Violet Affleck, najstarsza córka reżysera Argo (51 l.) i 30-gwiazdkowa Jennifer Garner (13 l.), Jennifer Garner (52 l.), szczegółowo opisała dziś swoje doświadczenia związane z zarażeniem się „stanem postwirusowym” w 2019 r.

Zwracając się do Rady Nadzorczej hrabstwa Los Angeles, powiedziała, że ​​„widziała z pierwszej ręki”, że medycyna nie zawsze zna odpowiedź na „konsekwencje nawet drobnych wirusów”.

Dodała: „Musicie zwiększyć dostępność wysokiej jakości bezpłatnych testów i leczenia, a co najważniejsze, hrabstwo musi z jakiegokolwiek powodu sprzeciwić się zakazom noszenia maseczek. Nie zapewniają nam większego bezpieczeństwa.

„Sprawiają, że bezbronni członkowie naszej społeczności są mniej bezpieczni i utrudniają wszystkim wspólne uczestnictwo w Los Angeles”.

Często samodiagnozujący się termin „długi Covid” został ukuty w odniesieniu do szeregu objawów występujących po zakażeniu Covid, które mogą utrzymywać się przez miesiące, a nawet lata po początkowej infekcji.  Według doniesień cierpi na nią około 1,9 miliona osób w Wielkiej Brytanii, a termin ten obejmuje wszystko, od zmęczenia i duszności po bóle mięśni i stawów

Często samodiagnozujący się termin „długi Covid” został ukuty w odniesieniu do szeregu objawów występujących po zakażeniu Covid, które mogą utrzymywać się przez miesiące, a nawet lata po początkowej infekcji. Według doniesień cierpi na nią około 1,9 miliona osób w Wielkiej Brytanii, a termin ten obejmuje wszystko, od zmęczenia i duszności po bóle mięśni i stawów

Od kilku miesięcy w Wielkiej Brytanii i USA dominuje wariant JN.1, nazwany Juno.

W ostatnich tygodniach liczba przypadków zakażenia Covid-19 w Wielkiej Brytanii powoli rosła, po tym jak wiosną liczba infekcji spadła.

Szefowie służby zdrowia wydali już ostrzeżenie w związku z wariantem o nazwie FLiRT, który rozpoczęli monitorować.

Wirusolodzy używają terminu FLiRT do opisania rodziny różnych wariantów — KP.2, KP.3, JN.1.7, JN.1.1 i KP.1.1. Wszyscy są potomkami Junony.

Ministrowie wielokrotnie jednak powtarzali, że nie uciekną się do wprowadzenia blokad, chyba że pojawi się wariant zagłady.

Mur odporności wśród społeczeństwa – zbudowany przez powtarzające się fale infekcji i wprowadzanie szczepionek – dał urzędnikom pewność, że środki podjęte z czasów pandemii odejdą do historii.

Gwałtowne wzrosty liczby przypadków Covid-19 mogą nadal powodować masowe choroby w całym kraju, wywołując chaos w szkołach, służbie zdrowia i transporcie publicznym.

Urzędnicy nie śledzą już także częstości występowania wirusa w taki sam sposób, jak kiedyś, w ramach przywracania przez rząd normalności sprzed epidemii Covid-19.Source link