Strona główna Sporty Zapowiedź Scottish Open: Rory McIlroy powraca po ciosie w US Open

Zapowiedź Scottish Open: Rory McIlroy powraca po ciosie w US Open

8
0


Scottish Open rozpoczyna dwa tygodnie golfowej nirwany. North Berwick na wschodnim wybrzeżu Szkocji i Royal Troon, oddalone o około 160 km na zachód, będą centrum wszechświata przez następne dwa tygodnie.

Sześciu zawodników z pierwszej dziesiątki na świecie – wśród nich nowy mistrz USA PGA Xander Schauffele – znajduje się na liście gwiazdorskiej obsady The Renaissance Club.

Sprytnym posunięciem organizatorów do McIlroya dołączają MacIntyre i inna gwiazda Ryder Cup, Viktor Hovland, w europejskiej supergrupie na czwartek i piątek.

A co powiesz na szwedzką sensację Ludviga Aberga, byłego mistrza Masters Hideki Matsuyamę i byłego mistrza Open Collina Morikawę w kolejnym trio wartym naśladowania?

Szczycący się pulą nagród wynoszącą 9 milionów dolarów (7 milionów funtów) turniej Scottish Open stanowi także idealną okazję do zaaklimatyzowania się w zawiłościach i zawiłościach golfa typulink przed turniejem Open.

A potem jest pogoda. Amerykańscy goście mogą w ciągu najbliższych kilku dni nauczyć się nowego słowa – „drookit”. Prognozowane są opady deszczu – i to bardzo. Na szczęście dla graczy oczekuje się, że wiatr będzie stosunkowo umiarkowany i osiągnie prędkość około 10 mil na godzinę.

Niezależnie od żywiołów, kibice czekają z uznaniem, jak przyznał zwycięzca Scottish Open 2022, Schauffele.

„Nie żeby wszyscy fani nie doceniali golfa, ale tutaj uznanie jest głębsze. Wiedzą, jak wygląda dobry strzał” – powiedział Amerykanin.

„Wydaje się, że w USA kilka razy pada dużo deszczu i wiatru, a pole jest dość puste.

„Może wiać z prędkością 30 km/h i padać deszcz, a ludzie będą u Twojego boku w szortach i T-shircie i będą cieszyć się każdą sekundą spędzoną w golfie. To wyraz uznania, jakim darzą golfa i wspaniale jest mieć fanów, którzy „noszą” razem z Tobą pogodę. .”

Inny Amerykanin Stewart Cink, mistrz Open z 2009 roku, przegapił w tym tygodniu nawet turniej seniorów – Kaulig Companies Championship – aby zamiast tego zagrać w Renaissance.

„Po prostu uwielbiam przyjeżdżać do Szkocji i część mnie uważa, że ​​powinienem się tu urodzić” – powiedział BBC Scotland 51-letni Cink.

„To bardzo ważne, aby przyjść i zagrać [before The Open]. Warunki są inne, powietrze traktuje piłkę inaczej, wszystko jest trochę inne. Musisz zaaklimatyzować swoje ciało i dobrze jest przyzwyczaić się do murawy, uderzeń i kontroli dystansu.Link źródłowy