Strona główna nauka/tech Związki z Mitragyna Diversifolia mają potencjał przeciwcukrzycowy i przeciwutleniający

Związki z Mitragyna Diversifolia mają potencjał przeciwcukrzycowy i przeciwutleniający

28
0


Związki z Mitragyna Diversifolia mają potencjał przeciwcukrzycowy i przeciwutleniający

Kredyt: Biomedycyna i farmakoterapia (2024). DOI: 10.1016/j.biopha.2024.117450

Mitragyna divesifolia to wiecznie zielony krzew lub małe drzewo dorastające do 5 m wysokości, występujący w wilgotnych i podmokłych lasach, a także na siedliskach naruszonych. Dostępne badania fitochemiczne sugerują, że głównymi składnikami M. Diversifolia są triterpenoidy i alkaloidy.

W badaniu opublikowany W Biomedycyna i farmakoterapianaukowcy z Tropikalnego Ogrodu Botanicznego Xishuangbanna (XTBG) Chińskiej Akademii Nauk wyizolowali związki z gałęzi Mitragyna Diversifolia i zbadali ich potencjalne działanie przeciwcukrzycowe i przeciwutleniające.

Wyizolowali 16 związków, w tym 12 triterpenoidów (1–12), jeden związek fenolowy (13) i trzy flawonoidy (14–16).

„Związki 1–7 i 10–16 wyizolowano z M. Diversifolia po raz pierwszy” – powiedział Zhang Yumei, autor korespondujący z tym badaniem i badacz z XTBG.

Poprzednie badania wykazały, że hamowanie aktywności α-glukozydazy i zwiększanie wychwytu glukozy przez narządy lub tkanki to ważne strategie u pacjentów z cukrzycą typu 2 (T2DM), mające na celu utrzymanie odpowiedniego poziomu glukozy we krwi.

Naukowcy ocenili bioaktywność tych związków za pomocą testu hamowania α-glukozydazy, eksperymentu dokowania molekularnego i eksperymentu wychwytu glukozy.

Zidentyfikowali docelowe białka związane z cukrzycą, korzystając z internetowej platformy analizy farmakologicznej. Następnie zidentyfikowano dwa potencjalne cele, albuminę (ALB) i receptor gamma aktywowany przez proliferatory peroksysomów (PPARG), jako prawdopodobnie powiązane z jej działaniem terapeutycznym.

Naukowcy odkryli, że związki wyizolowane z gałęzi Mitragyna divesifolia wykazywały znaczące działanie przeciwcukrzycowe i przeciwutleniające.

W szczególności związki 7, 14 i 15 wykazywały silne działanie hamujące na α-glukozydazę, a związek 14 był w stanie znacząco promować szybkość wychwytu glukozy w adipocytach 3T3-L1. Co więcej, związki 13, 14, 15 i 16 również wykazywały silne działanie przeciwutleniające.

„Nasze badanie ujawniło specyficzne substancje przeciwcukrzycowe i przeciwutleniające zawarte w M. divesifolia i wskazało, że związek 15 może zostać opracowany jako potencjalny naturalny lek przeciwcukrzycowy i przeciwutleniający” – powiedział Zhang Yumei.

Więcej informacji:
Jing Lu i wsp., Badanie potencjalnych składników przeciwcukrzycowych i przeciwutleniających z gałęzi Mitragyna divesifolia i możliwy mechanizm, Biomedycyna i farmakoterapia (2024). DOI: 10.1016/j.biopha.2024.117450

Dostarczone przez Chińską Akademię Nauk


Cytat: Związki z Mitragyna divesifolia mają potencjał przeciwcukrzycowy i przeciwutleniający (2024, 14 października) pobrano 14 października 2024 z https://phys.org/news/2024-10-compounds-mitragyna-diversifolia-harbor-antidiabetic.html

Niniejszy dokument podlega prawom autorskim. Z wyjątkiem uczciwego obrotu w celach prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść jest udostępniana wyłącznie w celach informacyjnych.





Link źródłowy