Kobieta w Gruzji została „praktycznie sparaliżowana” od pasa w dół po tym, jak zachorowała na infekcję przenoszoną przez komary, jak twierdzi Anthony Fauci.
Anne Dillard z Atlanty została przewieziona na ostry dyżur po tym, jak w tym miesiącu upadła w domu i nie mogła wstać.
Zdiagnozowano u niej wirusa Zachodniego Nilu – który hospitalizował dr Fauci na początku tego miesiąca – dodała, że cierpiała również na wysypkę, która rozprzestrzeniła się z żołądka na resztę ciała.
Wydarzenie to następuje po fali obaw związanych z chorobami przenoszonymi przez komary w USA, gdzie miasta w kilku stanach opryskują ulice, aby zabić krwiopijców.
Anne Dillard z Atlanty w stanie Georgia ujawniła, że została „praktycznie sparaliżowana” przez infekcję wirusem Zachodniego Nilu
Rozmawiała z lokalnymi serwisami informacyjnymi, leżąc w łóżku szpitalnym w szpitalu uniwersyteckim Emory w stanie Georgia
Wśród osób, które zmarły z powodu infekcji, był zdrowy 41-letni mężczyzna z New Hampshire, u którego zdiagnozowano wschodnie zapalenie mózgu koni przenoszone przez komary (EEE).
Diagnozę postawiła wkrótce po diagnozie doktora Anthony’ego Fauciego (na zdjęciu)
Pani Dillard ujawniła swoją sprawę lokalnej stacji 11Żywy po zainspirowaniu się dr Fauci, opowiadającą swoją historię za pomocą Zoom ze szpitalnego łóżka.
Ujawniając swoją reakcję na diagnozę, powiedziała: „Cała sprawa jest po prostu szalona.
„Latem przez całe życie bez przerwy kąsają mnie komary, ale nigdy się nad tym nie zastanawiałem”.
Dodała: „Od połowy tułowia w dół jestem praktycznie sparaliżowana. Czuję to, ale siła mięśni zniknęła. Nie mogę siedzieć, stać ani chodzić.
Pani Dillard uważa, że zaraziła się po ukąszeniu komara w pobliżu jej domu, w rejonie metra w Atlancie.
Powyższy wykres przedstawia występowanie wirusa Zachodniego Nilu według roku od 1999 r., kiedy po raz pierwszy pojawił się w USA
Powyżej pokazano wszystkie hrabstwa, w których w tym roku wykryto wirusa Zachodniego Nilu
Jej objawami był także letarg i brak chęci do jedzenia na kilka dni przed upadkiem.
Pani Dillard dodała, że dowiedziała się, że ma wirusa Zachodniego Nilu zaledwie 10 minut po tym, jak dr Fauci ogłosił swoją własną diagnozę.
Wirus Zachodniego Nilu przybył do Stanów Zjednoczonych w 1999 r. do Nowego Jorku i od tego czasu stał się najczęstszą chorobą przenoszoną przez komary i rozprzestrzenił się na wszystkie stany USA.
Szacuje się, że co roku około 2200 osób poważnie choruje na tę chorobę, a 180 osób rocznie umiera z powodu infekcji.
Około 80 procent zarażonych osób nie ma żadnych objawów, a około jedna na pięć osób cierpi na gorączkę, ból głowy lub ból ciała, zanim ustąpi.
Mniej niż jeden na 150 pacjentów cierpi na poważną chorobę spowodowaną chorobą centralnego układu nerwowego.
Do objawów ostrzegawczych zalicza się osłabienie mięśni, drętwienie, paraliż, a w poważniejszych przypadkach drgawki.
Osoby w wieku powyżej 60 lat lub cierpiące na choroby współistniejące są bardziej narażone na tę chorobę.
Nie ma specyficznych leków na wirusa Zachodniego Nilu, zamiast tego pacjenci są leczeni poprzez odpoczynek, płyny i dostępne bez recepty leki przeciwbólowe.
Lekarze twierdzą, że zmęczenie lub osłabienie spowodowane chorobą może utrzymywać się tygodniami lub miesiącami, zanim ktoś wyzdrowieje, a większość pacjentów nie wraca w pełni do zdrowia po paraliżu.