Strona główna Polityka Zły czas na bycie zespołem zajmującym pierwsze miejsce

Zły czas na bycie zespołem zajmującym pierwsze miejsce

7
0

Aby prowadzić dywizję NFL w połowie sezonu, trzeba wiele rzeczy. Jednak w przypadku połowy drużyn zajmujących pierwsze miejsca w lidze w 7. tygodniu coś poszło nie tak.

Spośród ośmiu liderów dywizji, którzy przystąpili do weekendu, czterech – Atlanta Falcons, Houston Texans, San Francisco 49ers i Minnesota Vikings – opuściło mecz jako przegrani. Porażka Wikingów przerwała także ich niepokonany start.

Najbardziej zaskakująca była porażka Atlanty u siebie 34-14, będąc faworytem zakładów, przeciwko drużynie z Seattle, która przegrała trzy mecze z rzędu. Seahawks dwukrotnie przechwycili prowadzącego w NFC Falcons (4-3) i czterokrotnie zwolnili rozgrywającego Kirka Cousinsa. Jeden z tych worków doprowadził do wpadki, którą Seattle odzyskało po przyziemieniu na odległość 64 jardów w czwartej kwarcie, co zasadniczo sprawiło, że mecz był poza zasięgiem i pozwolił drużynie Tampa Bay Buccaneers wśliznąć się na pierwsze miejsce przed Atlantą. Uwaga: wszystkie trzy porażki Atlanty w tym sezonie miały miejsce u siebie.

Houston (5-2) i Minnesota (5-1) w ostatnich sekundach zaciętych meczów przeciwko rywalom, którzy prawdopodobnie mieli szansę na play-off, tracili bramki po golach z gry.

Kopacz z Green Bay Brandon McManus, który podpisał kontrakt z Packers zaledwie kilka dni wcześniej, wkrótce po zamknięciu przez NFL śledztwa w sprawie naruszenia zasad postępowania personelu ligi, po upływie czasu gry strzelił z gry z 45 jardów i zwyciężył 24-22. Porażka, która przerwała passę trzech zwycięstw z rzędu Houston, lidera AFC South, nastąpiła po tym, jak rozgrywający CJ Stroud przeszedł na odległość 86 jardów i został czterokrotnie zwolniony, ale nie kosztowało to Teksańczyków utrzymania się w tabeli mecz przed Indianapolis.

W Minnesocie drużyna Vikings wspięła się na szczyt NFC North, dotychczas najtrudniejszej ligi w lidze, dzięki nieoczekiwanie skutecznej grze rozgrywającego Sama Darnolda i wywierającej presję obronie. Vikings dwukrotnie przezwyciężyli 11-punktową stratę i wyprowadzili na prowadzenie Detroit w spotkaniu dwóch najlepszych drużyn w lidze, ale nie byli w stanie ponownie odrobić straty, gdy Jake Bates kopnął gola z gry z 44 jardów na 15 sekund przed końcem dla Lions 31-29 Ołów.

Minnesota nie mogła nawet wydusić ostatniego tchnienia „Zdrowaś Maryjo” z powodu worka. Podobnie jak w przypadku zaskakującego występu Strouda przeciwko Green Bay, także Minnesota nie mogła znaleźć sposobu, aby wykorzystać jedną ze swoich mocnych stron na korzyść. Obrona Wikingów pozwoliła na najniższy w lidze wynik 3,6 jarda na atak, tylko że Detroit osiągał średnio ponad 5 jardów na prowadzenie.

Dzięki zwycięstwu i porażce San Francisco Seattle zajęło pierwsze miejsce w NFC West.

Natomiast w spotkaniu dwóch drużyn zajmujących pierwsze miejsca San Francisco (3-4) przegrało 28-18 z Kansas City. Chiefs (6-0) są ostatnią niepokonaną drużyną NFL i pozostają na czele tabeli AFC West po tym, jak czołowi 49ers NFC West stracili piłkę – rozgrywający Brock Purdy zaliczył trzy przechwyty – a także opanowanie, po tym jak główny ofensywny liniowy Trent Williams został wyrzucony za rzucenie łódką.