Strona główna Polityka Z nowego badania wynika, że ​​prawie połowa dorosłych Portorykańczyków nie ma pewności...

Z nowego badania wynika, że ​​prawie połowa dorosłych Portorykańczyków nie ma pewności finansowej

15
0



Nowe badanie rzuca światło na wyzwania finansowe, przed którymi stoją mieszkańcy Portoryko w wyniku zawirowań gospodarczych, których doświadczają od czasu Wielkiej Recesji.

Wyniki badania National Financial Capability Study opublikowane w czwartkowym raporcie pokazują, że wiele dorosłych mieszkańców USA z trudem wiąże koniec z końcem, mimo że zgłasza stosunkowo niski poziom zadłużenia. Dotyczy to zwłaszcza osób młodszych, o niższych dochodach gospodarstwa domowego i nieposiadających czteroletniego dyplomu ukończenia studiów wyższych.

Z raportu wynika, że ​​gromadzenie bogactwa i planowanie finansowe również są rzadkie, a według raportu niewielu dorosłych Portorykańczyków twierdzi, że posiada awaryjne oszczędności lub własne rachunki inwestycyjne.

Współautorem raportu jest Harold J. Toro, dyrektor ds. badań w the Centrum Nowej Gospodarkibezpartyjny zespół doradców z siedzibą w Portoryko, oraz Olivia Valdés, starsza badaczka w Organ regulacyjny branży finansowejFundacja Edukacji Inwestorskiej.

Kluczowe ustalenia:

Około połowa ankietowanych dorosłych Portorykańczyków (47%) stwierdziła, że ​​znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, w porównaniu z 30% w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych

  • Oznacza to, że w porównaniu z jedną trzecią dorosłych w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych nie mieli pewności, czy poradzą sobie z nieoczekiwanym wydatkiem w wysokości 2000 dolarów.
  • Portorykańczycy w wieku od 18 do 29 lat, którzy identyfikowali się jako kobiety, mieli roczny dochód poniżej 25 000 dolarów lub nie ukończyli studiów, częściej zgłaszali brak bezpieczeństwa finansowego i spadek dochodów.
  • Wiele osób ma trudności z zarządzaniem codziennymi wydatkami, ponieważ 39% ankietowanych Portorykańczyków stwierdziło, że wydaje więcej niż wynosi ich miesięczny dochód, a wskaźnik ten jest ponad dwukrotnie wyższy niż w Stanach (19%).
  • Wskaźniki niestabilności finansowej były niższe wśród osób, które spodziewały się międzypokoleniowych transferów majątku o wartości co najmniej 10 000 dolarów lub je otrzymały.

Mniej długów, ale mniej konta oszczędnościowe i emerytalne

  • Tylko 12% Portorykańczyków zgłosiło zadłużenie studenckie, co stanowi niższy odsetek niż w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, gdzie 23% dorosłych zaciąga pożyczki studenckie. Można to częściowo przypisać znacznie niższym kosztom studiów w Puerto Rico.
  • Około 1 na 10 respondentów ankiety zgłosiło niezapłacone rachunki za leczenie lub zadłużenie; znacznie niższy niż w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, gdzie 22% dorosłych zgłasza dług medyczny.
  • Czterdzieści jeden procent zgłosiło posiadanie oszczędności awaryjnych w porównaniu z 53% dorosłych w Stanach.
  • Trzydzieści pięć procent dorosłych w Portoryko twierdzi, że posiada prowadzone przez pracodawcę lub niezależne konto emerytalne, czyli znacznie mniej niż w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, gdzie 57% dorosłych twierdzi, że je posiada.

Jak to się wszystko zaczęło

Autorzy doszli do wniosku, że ich ustalenia są zasadniczo spójne z „dobrze znanymi cechami” gospodarki portorykańskiej, takimi jak ograniczone możliwości zatrudnienia, stagnacja wynagrodzeń i dysproporcje w dochodach.

Wszystkie one istnieją od czasu Wielkiej Recesji pod koniec pierwszej dekady XXI wieku i utrzymywały się podczas późniejszego kryzysu finansowego w Portoryko. W 2014 r. rating obligacji Portoryko o charakterze ogólnym został obniżony do statusu nieinwestycyjnego, a rok później samorząd lokalny nie spłacał swoich długów po zgromadzeniu ponad 120 miliardów dolarów długu publicznego i niefunduszowych zobowiązań emerytalnych.

Od tego czasu Portoryko działa pod nałożoną na szczeblu federalnym radą nadzorczą, zarządzającą największą restrukturyzacją długu publicznego w historii Stanów Zjednoczonych, co doprowadziło do wprowadzenia rygorystycznych środków oszczędnościowych, które spowodowało zwolnienia pracowników sektora publicznego i cięcia do budżetu służby zdrowia i oświaty.

To, w połączeniu z szeregiem niszczycielskich klęsk żywiołowych, takich jak huragan Maria w 2017 r., seria trzęsień ziemi w 2020 r. i pandemia, oznacza, że ​​Portorykańczycy na terytorium USA utrzymują się trudności gospodarcze, które zmuszają ponad 700 000 ludzi do migracji do Państwa w ciągu ostatnich 15 lat.

Krajowe Badanie Zdolności Finansowej jest badaniem przeprowadzanym co trzy lata utworzony w 2009 roku przez Fundację Edukacji Inwestorów FINRAorganizacji non-profit zajmującej się ochroną inwestorów. Jest szeroko stosowany w USA, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób okoliczności ekonomiczne wpływają na indywidualne zachowania finansowe.

W ramach badania w 2021 r. przeprowadzono ankietę wśród blisko 1000 Portorykańczyków w wieku 18 lat i starszych mieszkających na wyspie, którzy mieszkali na wyspie dwujęzycznie. Był to pierwszy raz, kiedy fundacja FINRA uwzględniła Portoryko w swoim badaniu odbywającym się co trzy lata.

Gerri Walsh, prezes fundacji FINRA, stwierdziła w oświadczeniu, że „brak informacji na temat możliwości finansowych portorykańskich gospodarstw domowych w obliczu trudnych wydarzeń gospodarczych” posłużył jako motywacja do rozszerzenia badania na terytorium USA.



Link źródłowy