Strona główna nauka/tech Wystrzelenie Europa Clipper należącego do NASA na lodowy księżyc Jowisza na pokładzie...

Wystrzelenie Europa Clipper należącego do NASA na lodowy księżyc Jowisza na pokładzie SpaceX Falcon Heavy

42
0


Falcon Heavy startuje z Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego
Należąca do NASA misja Europa Clipper, której celem jest zbadanie lodowego księżyca Jowisza Europa, rozpocznie się 10 października od wystrzelenia rakiety SpaceX Falcon Heavy. (Falcon Heavy startuje z lądowiska 39A w Kennedy Space Center.) Źródło: SpaceX

NASA’S Europy Misja Clippera gotowa do eksploracji Jupiterlodowy księżyc Europa rozpocznie się od wystrzelenia 10 października za pomocą a SpaceX Rakieta Falcon Heavy. Po podróży liczącej 3,5 miliarda kilometrów statek kosmiczny zamierza zbadać podpowierzchniowy ocean Europy i jego potencjał do życia, co oznacza, że ​​jest to największa misja planetarna NASA.

NASA będzie transmitować na żywo działania przed startem i startem Europa Clipper, misji agencji mającej na celu zbadanie lodowego księżyca Jowisza Europa. NASA planuje wystartować o godzinie 12:31 EDT Czwartek, 10 października, na rakiecie SpaceX Falcon Heavy z Launch Complex 39A w Kennedy Space Center NASA na Florydzie.

Poza Ziemią, księżyc Jowisza Europa jest uważany za jedno z najbardziej obiecujących, potencjalnie nadających się do zamieszkania środowisk Układu Słonecznego. Po przebyciu około 3,5 miliarda kilometrów Europa Clipper wejdzie na orbitę wokół Jowisza w kwietniu 2030 roku, gdzie sonda przeprowadzi szczegółowe badanie Europy, aby ustalić, czy w lodowatym świecie mogą panować warunki odpowiednie do życia. Europa Clipper to największy statek kosmiczny, jaki kiedykolwiek NASA opracowała na potrzeby misji planetarnej. Zawiera zestaw dziewięciu instrumentów wraz z eksperymentem grawitacyjnym, który ma zbadać ocean pod powierzchnią Europy, który według naukowców zawiera dwa razy więcej wody w stanie ciekłym niż oceany na Ziemi.

Wizja artystyczna statku kosmicznego misji Europa
Artystyczna wizja statku kosmicznego Europa Clipper należącego do NASA. Źródło: NASA/JPL-Caltech

Aby zapoznać się z harmonogramem wydarzeń na żywo i platformami, na których będą transmitowane, odwiedź:

https://go.nasa.gov/europaclipperlive

Zasięg misji NASA jest następujący (cały czas wschodni i może ulec zmianie w zależności od operacji w czasie rzeczywistym):

wtorek, 8 października

13:00 – Wywiady indywidualne, otwarte dla mediów uprawnionych do udziału w tej premierze.

15:30 – odprawa naukowa NASA „Europa Clipper” z udziałem następujących uczestników:

  • Gina DiBraccio, pełniąca obowiązki dyrektora Wydziału Nauk Planetarnych w siedzibie NASA
  • Robert Pappalardo, naukowiec projektu Europa Clipper, NASA JPL
  • Haje Korth, zastępca naukowca projektu, Europa Clipper, Laboratorium Fizyki Stosowanej (APL)
  • Cynthia Phillips, naukowiec pracujący nad projektem, Europa Clipper, NASA JPL

Relacja z naukowej konferencji prasowej będzie transmitowana na żywo NASA+ i stronie agencjiDowiedz się jak przesyłaj strumieniowo treści NASA za pośrednictwem różnych platform, w tym mediów społecznościowych.

Środa, 9 października

14:00 – Panel społecznościowy NASA w NASA Kennedy z udziałem następujących uczestników:

  • David Grinspoon, starszy naukowiec ds. strategii astrobiologicznej w siedzibie NASA
  • Caley Burke, analityk projektu lotu, program usług startowych NASA
  • Erin Leonard, naukowiec pracujący nad projektem, Europa Clipper, NASA JPL
  • Juan Pablo León, inżynier stanowiska testowego systemów, Europa Clipper, NASA JPL
  • Elizabeth Turtle, główna badaczka, instrument Europa Imaging System, Europa Clipper, APL

Panel będzie transmitowany na żywo w NASA Kennedy’s YouTube, XI Facebooku konta. Obywatele mogą zadawać pytania w Internecie, zamieszczając posty w transmisjach na żywo w serwisach YouTube, X i Facebook lub korzystając z hashtaga #AskNASA.

15:30 – konferencja prasowa NASA Europa Clipper przed startem (po zakończeniu przeglądu gotowości do startu), w której uczestniczyli następujący uczestnicy:

  • Zastępca administratora NASA Jim Free
  • Sandra Connelly, zastępca administratora w Dyrekcji Misji Naukowych w siedzibie NASA
  • Tim Dunn, dyrektor startu, program usług startowych NASA
  • Julianna Scheiman, dyrektor ds. misji naukowych NASA, SpaceX
  • Jordan Evans, kierownik projektu, Europa Clipper, NASA JPL
  • Mike McAleenan, oficer ds. pogody podczas startu, 45. Eskadra Pogodowa Sił Kosmicznych Stanów Zjednoczonych

Relacja z poprzedzającej premierę konferencji prasowej będzie transmitowana na żywo NASA+, stronie agencji, Aplikacja NASAI YouTube.

17:30 – pokaz pokazowy NASA Europa Clipper. Relacja będzie transmitowana na żywo NASA+, stronie agencji, Aplikacja NASAI YouTube.

Czwartek, 10 października

11:30 – rozpoczyna się transmisja ze startu NASA w języku angielskim NASA+ i stronie agencji.

11:30 – rozpoczyna się transmisja ze startu NASA w języku hiszpańskim NASA+, agencji strona internetowa i hiszpański NASA YouTube kanał.

12:31 – Start

Tylko dźwięk

Wyłącznie dźwięk konferencji prasowych i relacji ze startu będzie nadawany w obwodach NASA „V”, do których można uzyskać dostęp pod numerem 321-867-1220, -1240 lub -7135. W dniu startu „misyjne audio” – odliczanie bez komentarza medialnego NASA+ na temat premiery jest transmitowane pod numerem 321-867-7135.

Relacja wideo na żywo przed premierą

NASA przekaże transmisję wideo na żywo z kompleksu startowego 39A na około 18 godzin przed planowanym startem misji w redakcji NASA Kennedy Kanał YouTube. Transmisja będzie nieprzerwana aż do rozpoczęcia transmisji startowej NASA+.

Relacja z uruchomienia witryny internetowej NASA

Relacja z dnia rozpoczęcia misji będzie dostępna na stronie: stronie agencji. Relacja będzie zawierać linki do transmisji na żywo i aktualizacji na blogu rozpoczynających się nie wcześniej niż o godzinie 10:00 10 października, kiedy nastąpią kamienie milowe odliczania. Wideo i zdjęcia ze startu na żądanie będą dostępne wkrótce po starcie.

Śledź relację odliczania na Blog Europa Clipper. W przypadku pytań dotyczących relacji odliczania należy skontaktować się z redakcją Kennedy’ego pod numerem 321-867-2468.

Aby uzyskać informacje o cobertura en español en el Centro Espacial Kennedy o si desea solicitar entrevistas en español, comuníquese con Antonia Jaramillo:[email protected]o Messod Bendayan: [email protected]

Weź udział w premierze wirtualnie

Członkowie społeczeństwa mogą rejestr aby wirtualnie wziąć udział w tej premierze. NASA wirtualny program gościnny dla tej misji obejmuje także wybrane zasoby startowe, powiadomienia o powiązanych możliwościach lub zmianach oraz pieczątkę do paszportu wirtualnego gościa NASA po starcie.



Link źródłowy