Strona główna Sporty Wyniki rugby Paryż 2024: Irlandia 15–19 Fidżi – irlandzka drużyna siódemek odpada

31
0

Nadzieje Irlandii na pierwszy medal olimpijski w siódemce rugby skończyły się po porażce 19:15 z Fidżi w ćwierćfinale na Stade de France.

Podopieczni Jamesa Toppinga prowadzili w drugiej połowie kolejnych złotych medalistów 15:7, ale stracili drugą dwupunktową przewagę tego dnia po wcześniejsza porażka na basenie z Nową Zelandią.

W pierwszym ćwierćfinale Irlandii na tym poziomie Fidżi zdobył pierwszy gol w meczu w ciągu pierwszej minuty zawodów.

Iosefo Baleiwairiki odepchnął wślizg Nialla Comerforda, wykonując kluczowe przełamanie i dokończył podanie pomimo zaciekłego pościgu Chaya Mullinsa.

To Mullins wciągnął Irlandię z powrotem do gry, strzelając podwójną bramkę przed przerwą i dając swojej drużynie prowadzenie do przerwy, mimo że obie próby nie zakończyły się konwersją.

Jego druga bramka pojawiła się szczególnie w samą porę, tuż przed przerwą oraz po ataku, podczas którego Irlandia zdawała się dryfować w stronę linii bocznej, zanim Mullins przyjął podanie Gavina Mullina i wpadł w wślizg i zdobył bramkę.

W drugiej połowie Zac Ward, który był w doskonałej formie w Paryżu, wyprowadził Irlandię na osiem punktów przewagi po oportunistycznym finiszowaniu po ślepym rzucie, po tym jak jego własne mocne prowadzenie doprowadziło jego drużynę na metr od wybielacza.