Strona główna Sporty Wycieczka po Anglii po Nowej Zelandii: Steve Borthwick o niewielkich porażkach drużyny...

Wycieczka po Anglii po Nowej Zelandii: Steve Borthwick o niewielkich porażkach drużyny z All Blacks

45
0

Międzynarodowy sezon, który rozpoczął się 5 sierpnia w Cardiff, zakończył się dla Anglii w sobotę w Auckland uczuciem deja vu wiszącym w powietrzu.

Tak jak w Dunedin tydzień wcześniej, Anglia znakomicie trzymała się walki przez pierwszą połowę, zbierając siły po przerwie, aby przejąć kontrolę i zagrozić historycznym zwycięstwem, po czym frustrująco osłabła w ostatniej kwarcie, gdy decydująca okazała się ławka rezerwowych drużyny All Blacks.

Jak zatem kibice Anglii powinni postrzegać porażkę w serii 2:0? Trasa, która pokazała, że ​​drużyna Steve’a Borthwicka zmierza we właściwym kierunku? A może ogromna stracona szansa?

„Absolutnie jedno i drugie” – powiedział kapitan Jamie George, który z wyróżnieniem przewodził grupie podczas swojego pierwszego tournée w roli kapitana.

Anglia grała z Republiką Południowej Afryki, Irlandią i Francją przez ostatnie osiem miesięcy, a także miała dwa mecze z Nową Zelandią. Łączny wynik przeciwko czterem czołowym zespołom na świecie to 101-111, przy jednym niewielkim zwycięstwie i czterech niewielkich porażkach.

„Zdecydowanie zmierzamy we właściwym kierunku” – powiedział wicekapitan Henry Slade.

„Teraz naciskamy na czołowe cztery drużyny i z tygodnia na tydzień stajemy się coraz lepsi”.

Wyzwaniem dla Anglii jest teraz znaleźć się po właściwej stronie tych zmagań.

„Nie chcę ponownie wracać do błędów” – stwierdził Borthwick w niedzielę w centrum Auckland, na krótko przed rozpoczęciem długiej podróży do domu przez Sydney i Singapur.

„W każdym z tych meczów zajmowaliśmy w końcówce meczu pozycję lidera na tablicy wyników”.