Strona główna zdrowie Wybuch choroby legionistów w Melbourne: objawy, na które należy zwrócić uwagę

Wybuch choroby legionistów w Melbourne: objawy, na które należy zwrócić uwagę

35
0


Liczba przypadków choroby legionistów przekroczyła 100, a epidemia w Melbourne nadal narasta.

Z aktualizacji Wiktoriańskiego Departamentu Zdrowia wynika, że ​​do 26 lipca potwierdzono 100 i 10 podejrzanych przypadków, głównie wśród dorosłych w wieku powyżej 40 lat.

Większość osób zakażonych tą bakterią wymagała hospitalizacji, a osoby z ciężkim pozaszpitalnym zapaleniem płuc wymagały intensywnej opieki.

Od wybuchu epidemii w zachodnim Melbourne 90-letnia kobieta i 60-letni mężczyzna zmarli w szpitalu.

Departament zdrowia podał, że wszystkie zarażone osoby mieszkały lub odwiedzały obszar metra Melbourne.

Bardziej optymistyczną wiadomość przekazała dyrektor ds. zdrowia stanu Wiktoria Clare Looker, która powiedziała w piątek, że wyniki sekwencjonowania genomu potwierdziły oczekiwania władz – że wszystkie potwierdzone przypadki legionistów zostały powiązane z jednym miejscem – wieżą chłodniczą w Laverton North na zachodzie Melbourne, którą mają już leczony.

„Mogę potwierdzić, że wszystkie te sekwencje są bardzo blisko spokrewnione genomowo i w rzeczywistości tworzą jeden klaster genomowy” – stwierdziła dr Looker.

„To sekwencjonowanie porównano z sekwencjonowaniem genomu szeregu próbek ludzkich pobranych w ramach epidemii w celu znalezienia powiązań między konkretną wieżą chłodniczą a tymi przypadkami.

Liczba przypadków choroby legionistów przekroczyła 100, a epidemia w Melbourne nadal narasta. Na zdjęciu Clare Looker, dyrektor ds. zdrowia Wiktorii

Liczba przypadków choroby legionistów przekroczyła 100, a epidemia w Melbourne nadal narasta. Na zdjęciu Clare Looker, dyrektor ds. zdrowia Wiktorii

„Oznacza to, że mogę teraz z dużą dozą pewności powiedzieć, że zidentyfikowaliśmy i wyleczyliśmy źródło tej epidemii”.

Choroba legionistów może powodować infekcję klatki piersiowej z gorączką, dreszczami, kaszlem, bólem głowy oraz bólami mięśni.

Inne nietypowe objawy mogą obejmować nudności, wymioty, biegunkę i dezorientację.

Bakterie wywołujące tę chorobę są szeroko rozpowszechnione w środowisku i można je znaleźć w naturalnych zbiornikach wodnych, takich jak rzeki, jeziora, strumienie i gorące źródła.

Można je również znaleźć w spa, systemach ciepłej wody i sztucznych systemach, które wykorzystują wodę do chłodzenia, ogrzewania lub procesów przemysłowych, takich jak chłodnie kominowe, a także mieszanka doniczkowa.

Z aktualizacji Wiktoriańskiego Departamentu Zdrowia wynika, że ​​do 26 lipca potwierdzono 100 i 10 podejrzanych przypadków, głównie wśród dorosłych w wieku powyżej 40 lat. Na zdjęciu bakterie Legionella

Z aktualizacji Wiktoriańskiego Departamentu Zdrowia wynika, że ​​do 26 lipca potwierdzono 100 i 10 podejrzanych przypadków, głównie wśród dorosłych w wieku powyżej 40 lat. Na zdjęciu bakterie Legionella

Zakażeniu ulegają tylko nieliczne osoby, które mają kontakt z bakteriami.

W przypadku tej epidemii większość przypadków występuje u osób, które zwykle są obarczone większym ryzykiem zakażenia, na co wpływają takie czynniki, jak wiek powyżej 40 lat, palenie tytoniu, przewlekła choroba płuc lub osłabiony układ odpornościowy oraz inne schorzenia podstawowe, takie jak przewlekłe choroby serca, wątroby lub nerek i cukrzycę.

Departament zdrowia podał jednak, że zdarzały się również przypadki u skądinąd aktywnych i normalnie zdrowych osób dorosłych.

Bakteria nie przenosi się powszechnie z człowieka na człowieka ani w wyniku picia skażonej wody.



Link źródłowy