Strona główna Sporty World Superbikes: Toprak Razgatlioglu kontynuuje rekordową passę zwycięstw w wyścigach

29
0

W wyścigu Superpole Razgatlioglu po raz kolejny zdominował jazdę swoim BMW i zajął prawie trzy sekundy przewagi nad Danilo Petruccim, a Lowes stanął na podium.

Michael van der Mark, Bulega i Bautista zamknęli pierwszą szóstkę, a Rea zajęła 10. miejsce.

W drugim wyścigu Lowes i Van der Mark utrzymywali się na prowadzeniu, zanim turecki kolarz wysunął się na prowadzenie na szóstym okrążeniu.

Szarżujący Bautista wyprzedził Lowesa i zajął drugie miejsce na ósmym okrążeniu, ale Razgatlioglu nadal miał wygodnie wyglądającą przewagę 1,394 sekundy na połowie dystansu.

Jednak obrońca tytułu stopniowo zmniejszał przewagę Razgatlioglu i na krótko objął prowadzenie na cztery okrążenia przed końcem, by niemal natychmiast spaść po tym, jak uciekający lider mistrzostw odzyskał niewielką przewagę.

Gdy Bulega i Lowes zajęli kolejne miejsca na podium, Andrea Iannone, Petrucci i Rea zajęli miejsca w pierwszej szóstce.

92-punktowa przewaga Razgatlioglu nad Bulega w serii czyni go ogromnym faworytem do odzyskania tytułu wywalczonego w 2021 roku.

Ostatni wpadka Bautisty pozostawia go 132 punkty straty, a Lowes traci kolejne 10 punktów, a sześciokrotny mistrz Rea zajmuje 10. miejsce i traci do niego około 279 punktów.