Strona główna Sporty Women’s Super League: York i St Helens zorganizowały wielki finał

Women’s Super League: York i St Helens zorganizowały wielki finał

4
0

Leeds wyprzedziło obrońcę tytułu Yorka na drugie miejsce w lidze dzięki różnicy punktów i zyskało przewagę u siebie w półfinale.

Jednak Valkyrie zdominowała pierwszą kwartę i prowadziła, gdy Gentles przekręciła się na drugą stronę podczas swojej pierwszej próby w sezonie.

Georgie Hetherington prawie dołożyła drugą bramkę, ale upadła, przewracając się z bliskiej odległości, a York dziękował Carrie Roberts za utrzymanie prowadzenia 6:0 do przerwy po obronie Olivii Whitehead.

Andrade zdobył bramkę zaraz po przerwie, ale Ebony Stead minął obronę Yorku i dośrodkował, a bramka Keary Bennett zmniejszyła deficyt do 12-6 na 13 minut przed końcem.

W 74. minucie Valkyrie ukarano Tamzina Renoufa za późny kontakt, a Leeds miało szansę na wyrównanie, gdy na dwie minuty przed końcem Lucy Murray, nominowana do Woman of Steel 2024, wylądowała na boisku.

Bennettowi nie udało się jednak uzyskać konwersji przy linii bocznej, a Yorkowi udało się dotrzeć do trzeciego z rzędu Wielkiego Finału.