Strona główna Sporty Wielki finał AFL 2024: McKenna dołącza do Kennelly w elitarnym klubie po...

Wielki finał AFL 2024: McKenna dołącza do Kennelly w elitarnym klubie po zwycięstwie Lions

9
0

Conor McKenna, zawodnik Tyrone, stał się jednym z zaledwie dwóch graczy, którzy byli częścią drużyn, które zdobyły tytuły mistrzowskie zarówno All-Ireland Senior Football, jak i Australian Football League, naśladując wyczyn Tadhga Kennelly’ego.

McKenna dołączył do elitarnego klubu, kiedy został wprowadzony jako rezerwowy w ostatniej kwarcie przekonującego zwycięstwa Brisbane Lions 120-60 nad Sydney Swans w Wielkim Finale AFL.

Egipcjanin był wcześniej członkiem drużyny Tyrone, która w 2021 roku zdobyła tytuł All-Ireland.

Lions okazali się zbyt silni dla swoich przeciwników na stadionie krykietowym w Melbourne przed 100 000 fanów.

Zespół McKenny przegrał z Collingwoodem w zeszłorocznym decydującym meczu, ale nadrobił to rozczarowanie, dominując nad Sydney, które miało Kennelly’ego w swoich szeregach, gdy w 2005 roku zdobyło wizytówkę AFL.

Mieszkaniec Kerry, Kennelly, cztery lata później pomógł swojemu rodzinnemu hrabstwu zdobyć Puchar Sama Maguire’a.

Po pierwszej kwarcie decydującego meczu Brisbane prowadziło 27-19, a do przerwy powiększyło swoją przewagę do 73-27.

Pod koniec trzeciej kwarty mieli 73 punkty przewagi, zanim Swans zmniejszyli deficyt w ostatnich 20 minutach.

Kai Lohman i Callum Ah Chee strzelili po cztery gole dla zwycięzców, a Luke Parker strzelił po trzy dla Swans.

Genialna kariera w futbolu gaelickim nieletnich w Tyrone sprawiła, że ​​McKenna został przejęty przez klub AFL Essendon pod koniec 2014 roku.

Spędził sześć sezonów w klubie z siedzibą w Melbourne, po czym wrócił do domu, aby pomóc Tyrone zdobyć koronę całej Irlandii w 2021 roku, strzelając dwa gole w dramatycznym półfinałowym zwycięstwie nad Kerrym, a następnie ustanawiając decydujący major Darrena McCurry’ego w finale przeciwko Mayo.

Jednak po rozczarowującej obronie tytułu All-Ireland przez Tyrone w 2022 roku McKenna zdecydował się wrócić do Down Under i podpisał kontrakt z Brisbane Lions.