Strona główna Sporty Wielka Brytania nie ma szans na medale w parakolarstwie na Mistrzostwach Świata...

Wielka Brytania nie ma szans na medale w parakolarstwie na Mistrzostwach Świata w Zurychu

4
0

Wielkiej Brytanii zabrakło medali w parakolarstwie trzeciego dnia zmagań na Szosowych Mistrzostwach Świata w Zurychu w Szwajcarii.

Chris McDonald i pilot Adam Duggleby zajęli piąte miejsce w jeździe indywidualnej na czas mężczyzn B – dwie minuty ze stratą 09,33 sekundy do mistrzów Holandii Tristanem Bangmą i Patrickiem Bosem oraz stratą 1:18,22 do miejsc na podium.

20-letni medalista paraolimpijski Archie Atkinson był szósty w jeździe indywidualnej mężczyzn na czas C4, tracąc do brązu 1:25,07, podczas gdy Will Bjergfelt nie zdobył medali z czasem 1:01,07, będąc szóstym w konkurencji C5.

Tymczasem Ben Wiggins – 19-letni syn Bradleya, zwycięzcy Tour de France z 2012 roku – zajął 18. miejsce w jeździe indywidualnej na czas mężczyzn do lat 23.

Kolega z zespołu Josh Charlton był 20., a Irlandczyk Darren Rafferty zajął szóste miejsce – 1:01,52 za ​​mistrzem Hiszpanii Ivanem Romeo Abadem i 20,84 sekundy do miejsca na podium.

Debiutanci Dylan Sage i Finlay Tarling zajęli odpowiednio 12. i 24. miejsce w jeździe indywidualnej na czas juniorów, w której triumfował Francuz Paul Seixas.

W pierwszych połączonych Mistrzostwach Świata UCI w kolarstwie szosowym i parakolnictwie, które odbędą się w dniach 21–29 września, weźmie udział 55 wspaniałych brytyjskich sportowców, przy czym większość wyścigów pokazane na stronie internetowej i aplikacji BBC Sport.