Strona główna Sporty West Brom: Klub mistrzowski ukarany grzywną w wysokości 30 000 funtów za...

West Brom: Klub mistrzowski ukarany grzywną w wysokości 30 000 funtów za kłopoty z kibicami podczas Pucharu Anglii w meczu z Wilkami

38
0

West Brom został ukarany grzywną w wysokości 30 000 funtów przez Związek Piłki Nożnej w związku z problemami kibiców na stadionie Hawthorns, w wyniku których Porażka w Pucharze Anglii z rywalami Wilkami zawieszony na 38 minut w styczniu.

Walki rozpoczęły się w rogu West Stand i Birmingham Road w 78. minucie czwartej rundy, podczas gdy rakiety zostały rzucone gdzie indziej, a kibice wybiegli na boisko.

Dyrektor zarządzający West Brom, Mark Miles, powiedział, że klub zaakceptował tę decyzję i dodał: „Policja West Midlands kontynuuje również własne dochodzenie w sprawie zachowań poszczególnych kibiców”.

FA ostrzegła także drużynę Championship za niewłaściwe postępowanie w związku z kontrolą tłumu po tym, jak Albion przyznał się do naruszenia Przepisów FA E21.1 i E21.2.

Gra, wygrał 2:0 z drużyną Premier League Wolves, było pierwszym spotkaniem rywali Black Country przed kibicami od 2012 roku.

FA stwierdziła, że ​​West Brom zgodził się, że nie zapewnił widzom „porządnego zachowania” i „powstrzymywał się od rzucania rakietami w stronę boiska”.

Miles dodał: „Klub w dalszym ciągu stanowczo potępia niesmaczne sceny, które zepsuły derby Black Country na początku tego roku.

„Zachowanie, którego byliśmy świadkami tego dnia, jest całkowicie niedopuszczalne i od tego czasu klub zbanował lub zawiesił ponad 40 kibiców, którzy brali udział w tym incydencie”.