Strona główna Sporty US Open 2024: Jessica Pegula pokonuje Igę Świątek i gra w półfinale...

US Open 2024: Jessica Pegula pokonuje Igę Świątek i gra w półfinale z Karoliną Muchową

19
0

Był to wyjątkowo słaby występ zwycięzcy z 2022 roku Świątek, który popełnił 41 niewymuszonych błędów, szczególnie starając się kontrolować forhend.

Z kolei Pegula od początku był zablokowany, a w pierwszym gemie przełamał się po podwójnym błędzie Świątka.

Inny dał Peguli drugie uderzenie i błyskawicznie podwyższył na 3:0, a pierwszego seta wygrała w zaledwie 37 minut.

30-letnia nowojorniczka w dalszym ciągu zachwycała swoją publiczność swoimi ostrymi, dokładnymi uderzeniami po ziemi, utrzymując presję na Świątek.

W drugim secie Świątek nastąpiła poprawa, a po kolejnym przełamaniu Polak natychmiast odbił.

Pegula nie przestawała jednak wywierać presji i zapewniła sobie zdecydowane przełamanie przy stanie 3:3, po czym ruszyła w stronę zwycięstwa.

Nerwy w końcu opadły, gdy Pegula serwowała w meczu, ale wykorzystała swój trzeci punkt meczowy i zapewniła sobie miejsce w półfinale.