Strona główna Sporty US Open 2024: Iga Świątek wkracza do trzeciej rundy; Elena Rybakina wycofuje...

US Open 2024: Iga Świątek wkracza do trzeciej rundy; Elena Rybakina wycofuje się

23
0

Rozstawiona z czołówki Iga Świątek bez problemu awansowała do trzeciej rundy US Open po zdecydowanym zwycięstwie nad japońską kwalifikantką Eną Shibaharą.

Pięciokrotny zwycięzca turnieju głównego przegrał tylko jeden gem przeciwko Shibaharze, któremu udało się utrzymać serwis na początku drugiego seta, unikając groźnego „podwójnego bajgla”.

23-letnia Świątek nie miała ani jednego przełamania, kończąc zwycięstwo 6:0 6:1 w 65 minut.

Była mistrzyni Wimbledonu Elena Rybakina wycofała się z meczu drugiej rundy meczu z Francuzką Jessiką Ponchet z powodu „kontuzji”, dając walkowerem 143. miejsce na świecie.

„Nie chciałem w ten sposób kończyć ostatniego Wielkiego Szlema w tym roku, ale muszę słuchać swojego organizmu i mam nadzieję, że uda mi się dobrze zakończyć resztę roku” – powiedziała w oświadczeniu Rybakina, czwarta rozstawiona z drużyną .

Wcześniej piąta rozstawiona z Włoszką Jasmine Paolini awansowała po tym, jak Karolina Pliskova wycofała się z zaledwie trzech punktów po spotkaniu w drugiej rundzie.

Wicemistrzyni z 2016 roku przegrywała w pierwszym meczu 30-15, kiedy złapała kontuzję.

Czech Pliskova poprosiła o leczenie stopy, ale nie była w stanie kontynuować gry i z trudem opuściła stadion Louisa Armstronga.

Paolini, finalista tegorocznego French Open i Wimbledonu, w następnej kolejności zmierzy się z Julią Putincewą z Kazachstanu.