Strona główna Sporty Tenis olimpijski na igrzyskach olimpijskich: Jack Draper z drużyny GB przegrywa z...

Tenis olimpijski na igrzyskach olimpijskich: Jack Draper z drużyny GB przegrywa z Taylorem Fritzem w Paryżu 2024

39
0

Jack Draper, numer jeden brytyjskich mężczyzn, przygasł w upale w Paryżu, gdy wygasło zainteresowanie narodu grami pojedynczymi na Igrzyskach Olimpijskich w drugiej rundzie.

Draper (22 l.) przegrał 7:6 (7:3), 3:6, 2:6 z siódmym rozstawionym z Amerykaninem Taylorem Fritzem na korcie Roland Garros.

„To było brutalne” – powiedział Draper.

Po mocnym i agresywnym początku, który doprowadził do pierwszego seta, Draper nie był w stanie wykorzystać żadnego z sześciu break pointów w trzeciej gemie drugiego seta.

Utrzymanie się Fritza (26 l.) okazało się kluczowe.

Wydawało się, że Draper, który na początku swojej kariery zmagał się z problemami z kondycją, opuścił energię, po długiej dobrej akcji w czwartym meczu.

Światowy numer 27 został przełamany w szóstej grze i od tego momentu mecz szybko mu się wymknął.

Kontynuując więdnięcie w temperaturach przekraczających 30 stopni, Draper stracił zasięg wskutek uderzeń po ziemi i siłę serwów, podczas gdy Fritz wygrał 10 z kolejnych 13 gemów i dotarł do ostatnich 16.

„To najgorętsze warunki, odkąd byłem w Ameryce na początku roku, więc nie jestem do tego przyzwyczajony” – dodał Draper, który skarżył się, że podczas meczu nie miał dostępu do zimnej wody.

„Moja kondycja musi się jeszcze poprawić, ale dałem z siebie wszystko”.

Później, we wtorek, Andy’ego Murraya gra obok Dana Evansa w meczu, który może być ostatnim meczem w błyskotliwej karierze byłego numer jeden na świecie.

W drugiej rundzie gry podwójnej mężczyzn Brytyjczycy zmierzą się z Belgami Sanderem Gille i Joranem Vliegenem.

Katie Boulter I Heather Watson odniosła wspaniałe zwycięstwo 6:2, 6:3 nad niemiecką parą Angelique Kerber i Laurą Siegemund w grze podwójnej kobiet, a Watson współpracował z Joe Salisbury’ego później w grze podwójnej mieszanej.