Strona główna Sporty Tenis na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu: Carlos Alcaraz pokonuje Felixa Augera-Aliassime i...

Tenis na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu: Carlos Alcaraz pokonuje Felixa Augera-Aliassime i awansuje do finału mężczyzn

31
0

Rozstawiony z drugiej pozycji Hiszpan Carlos Alcaraz pokonał Kanadyjczyka Felixa Auger-Aliassime w prostych setach i dotarł do finału olimpijskiego gry pojedynczej mężczyzn.

Czterokrotny mistrz Wielkiego Szlema Alcaraz wygrał 6:1, 6:1 z 13. rozstawionym Augerem-Aliassime na turnieju Roland Garros i będzie teraz walczył po raz trzeci w dużym finale w ciągu dwóch miesięcy.

21-latek wygrała French Open w tym samym miejscu w Paryżu w czerwcu wcześniej triumfowała na Wimbledonie w zeszłym miesiącu.

W niedzielnym pokazie Alcaraz zmierzy się z Serbem Novakiem Djokoviciem lub Włochem Lorenzo Musetti, a para zagra półfinał w piątek o 18:00 czasu polskiego.

Najlepiej rozstawiony Djokovic – 24-krotny zwycięzca Wielkiego Szlema – zabiega o pierwszy złoty medal olimpijski i jedyny ważny tytuł, którego brakuje w jego znakomitej kolekcji.

Jeśli 37-latek pokona rozstawionego z 11. miejsca Musettiego, będzie to powtórka zeszłomiesięcznego finału Wimbledonu przeciwko Alcaraz, który Hiszpan wygrał w prostych setach.