Strona główna Sporty Szkocja bez kontuzjowanych Johna McGinna i Scotta McKenny w Lidze Narodów

Szkocja bez kontuzjowanych Johna McGinna i Scotta McKenny w Lidze Narodów

3
0

John McGinn i Scott McKenna z powodu kontuzji opuszczą podwójny mecz Ligi Narodów Szkocji z Chorwacją i Portugalią, ale bramkarz Craig Gordon wrócił do grupy.

Oczekuje się, że 29-letni McGinn będzie pauzował przez trzy lub cztery tygodnie ze względu na naciągnięcie ścięgna podkolanowego, którego nabawił się podczas zeszłomiesięcznego zwycięstwa Aston Villi nad Wolves i, co niezwykłe, jest zmuszony ominąć przerwę w reprezentacji.

Środkowy obrońca McKenna (27 l.) opuścił trzy ostatnie mecze Las Palmas z powodu problemów ze ścięgnem podkolanowym. Jednakże pomocnik Ryan Gauld, który pierwsze dwa występy w barwach drużyny zdobył jako zmiennik we wrześniowych meczach, znalazł się w składzie pomimo jego nieobecności w barwach Vancouver Whitecaps w ostatnich tygodniach.

Pierwsze powołania mają obrońca Aberdeen Nicky Devlin, środkowy obrońca Preston North End Liam Lindsay i pomocnik West Ham United Andy Irving.

Szkocja zmierzy się z Chorwacją w Zagrzebiu 12 października, a trzy dni później Portugalia zmierzy się z Hampden.

Zwycięstwo Cristiano Ronaldo w 88. minucie w Lizbonie w zeszłym miesiącu sprowadziło drużynę Steve’a Clarke’a na kolejne porażki w Lidze Narodów A po tym, jak Polska również strzeliła w końcówce i wygrała 3:2 w Glasgow.

Oznacza to, że Szkocja wygrała tylko raz z ostatnich 14 meczów, a Clarke zmaga się z serią kontuzji kluczowych zawodników, a brak jest jeszcze Kierana Tierneya z Arsenalu i Aarona Hickeya z Brentford.

Pomocnik Bolonii Lewis Ferguson dopiero wraca po kontuzji kolana, której doznał w kwietniu.

Uważano, że 41-letni bramkarz Gordon mógł rozegrać swój ostatni mecz w reprezentacji Szkocji, kiedy w czerwcu zdobył 75. występ w meczu przeciwko Finlandii.

Jednakże po przywróceniu go na stanowisko bramkarza pierwszego wyboru Hearts w tym sezonie Gordon jest preferowany od swojego klubowego kolegi z drużyny, Zandera Clarka.