Strona główna Sporty Super League: Wigan Warriors 28-14 Huddersfield Giants – Wigan liderem po przetrwaniu...

Super League: Wigan Warriors 28-14 Huddersfield Giants – Wigan liderem po przetrwaniu strachu

41
0

Zwycięstwo Wigan oznacza, że ​​wyprzedzili Hull KR i Warrington Wolves na czołowe miejsce, podczas gdy Huddersfield pozostało na dziewiątym miejscu.

To, że Huddersfield wyeliminowało Wigan do przerwy, było tym bardziej imponujące, biorąc pod uwagę, że drużyna szybko została wyczerpana w zaciętej pierwszej kwarcie.

Matty English został zmuszony do oceny urazu głowy (HIA) po skaleczeniu głowy i ostatecznie został dopuszczony do powrotu na boisko, podczas gdy Chris Hill również spisał się gorzej w późniejszym wślizgu i odszedł na własne leczenie.

Sezon w Wigan został zahamowany w ostatnich meczach, a drużyna Matta Peeta przystąpiła do czwartkowego spotkania po porażce z Hull FC i zaciętej porażce u siebie z Warrington w zeszłym tygodniu.

Boos rozdzwonił się po stadionie Brick Community Stadium, gdy Bibby wszedł po dobrze przepracowanym ruchu Halsalla w fazie przygotowawczej, a kopnięcia Jake’a Connora dały im ośmiopunktowe prowadzenie do przerwy.

Próba Wardle’a, jego szósta w Super League w tym sezonie, miała miejsce, gdy złapał krnąbrne kopnięcie Olly’ego Russella w stronę bramki, po czym wykonał unik, przedarł się w przestrzeń i pokonał pościg, by wbiec w imponujący sposób.

Próba Hampshire nastąpiła, gdy Wigan ponownie wykorzystał wszechobecną presję w drugiej połowie, tym razem pracując nad kopnięciem w ostatnim wślizgu, aby złapać i przybić piłkę do ziemi, po czym posłać gospodarzy na prowadzenie.

Wigan tym razem ponownie opuściło boisko do późna, a Field wykazał się dużą zwinnością i zderzył się z Eckersleyem, zapewniając zwycięstwo na pięć minut przed końcem, pozostawiając gościom próbę Halsalla jako jedynie pocieszenie w drugiej połowie.