Strona główna Sporty Super League: Salford Red Devils 6:14 Leigh Leopards: Pomocnicza walka Adriana Lama...

Super League: Salford Red Devils 6:14 Leigh Leopards: Pomocnicza walka Adriana Lama o awans do półfinału

8
0

W nerwowej, ale energicznej pierwszej kwarcie Salford wypracował sobie niewielkie prowadzenie po huku dzięki kopnięciu Sneyda, które nastąpiło po rzadkim przeskoku w defensywie Leigha po nieuznanym podejściu Hankinsona.

Fakt, że Leigh nie potrafił trafić w bramkę w pierwszej połowie, gdy sami grozili piłką, był dowodem imponujących wysiłków Salford w obronie, a obiecującą akcję Leopardów zakończyła Nene Macdonald na krótko przed przerwą.

Presja Leigha w końcu dała o sobie znać, gdy płynna seria podań posłała Charnleya na róg, a jego wynik przy próbach Super League wyniósł 248, co dało mu drugie miejsce i przewagę nad Dannym McGuire’em na liście najlepszych strzelców wszechczasów w erze Super League .

Niepewny remis utrzymał się na szali, gdy Matt Moylan podjął próbę konwersji bez powodzenia, ale wpadka Olivera Partingtona sprawiła, że ​​Ipape przeszedł na drugą stronę i ostatecznie przepuścił O’Briena na drugą próbę Leigh.

Jednak wkrótce potem pojawiły się obawy, gdy Charnley został zciągnięty z boiska po dłuższej przerwie i przewieziony do szpitala, po tym jak gorzej spisał się w walce do linii obrony z Ryanem Brierleyem z Salford.

Leigh przystąpi także do półfinału barażowego jeszcze bardziej wyczerpany, po stracie Frankiego Haltona w pierwszej połowie z powodu nieudanej oceny kontuzji głowy po wślizgu Tima Lafaia.

Chwilę po odejściu Charnleya Leigh ponownie uderzył, a Ipape odwrócił się i upadł na ziemię po trzeciej, decydującej próbie swojej drużyny.

Późna próba Ryana wywołała pewne nerwy, ale Leigh wytrwał, aby zmieścić się w 80 minutach od debiutanckiego Wielkiego Finału Super League.