Strona główna Biznes Strony internetowe powinny śledzić zakłady, aby wykryć problematycznych graczy – Euractiv

Strony internetowe powinny śledzić zakłady, aby wykryć problematycznych graczy – Euractiv

38
0


Księgowi i kasyna internetowe powinny monitorować zakłady graczy i podnosić alarm, jeśli wykazują oznaki problemów z hazardem, Komisja Europejska zwróciła się do rządów krajowych.

Strony internetowe powinny także zapewniać stałe wsparcie osobom uzależnionym od hazardu. Powinno to obejmować limity wydatków, powiadomienia informacyjne w trakcie gry dotyczące wygranych i przegranych oraz „przerwy w graniu” – głosi zalecenie dyrektora dotyczące internetowych usług hazardowych.

Prawie siedem milionów konsumentów w UE, co stanowi 45% udziału w rynku światowym, korzysta z witryn hazardowych generujących około 10,5 miliarda euro. Komisja stwierdziła, że ​​0,1–0,8% ogólnej populacji dorosłych cierpi na zaburzenia związane z hazardem, a kolejne 0,1–2,2% wykazuje potencjalnie problematyczne zachowania

Powinny być dostępne infolinie, a problemowi hazardziści powinni mieć możliwość łatwego zablokowania dostępu do witryn. Należy przeprowadzić szkolenie dla pracowników internetowych serwisów bukmacherskich, aby zrozumieli ryzyko i oznaki uzależnienia.

W rekomendacji zawarto także zasady świadczenia usług, odpowiedzialnej reklamy i ochrony konsumentów, zwłaszcza dzieci.

Strony internetowe powinny posiadać proces rejestracji, który zapewni, że gracze będą w odpowiednim wieku, aby grać, a operatorzy będą mogli monitorować swój hazard. Zasady powinny minimalizować kontakt dzieci z reklamami hazardu.

Władze wykonawcze zwróciły się do państw członkowskich o włączenie tych zasad do przepisów dotyczących gier hazardowych. Komisja oceni wykorzystanie przepisów za 30 miesięcy i może podjąć decyzję o przyjęciu przepisów.

Komisarz ds. rynku wewnętrznego Michel Barnier powiedział dziś w Brukseli: „Musimy lepiej chronić wszystkich obywateli, a zwłaszcza nasze dzieci, przed zagrożeniami związanymi z hazardem.

„Teraz oczekujemy, że państwa członkowskie, ale także operatorzy gier hazardowych online, spełnią nasze ambicje dotyczące wysokiego poziomu ochrony konsumentów w całej UE w tym szybko rozwijającym się sektorze cyfrowym”.

Państwa członkowskie powinny prowadzić kampanie podnoszące świadomość i posiadać niezależne organy regulacyjne ds. gier hazardowych. Powinni także gromadzić dane dotyczące otwierania i zamykania kont graczy oraz naruszeń zasad reklamowych.

Zalecenie stanowi część planu działania Komisji na 2012 r. dotyczącego usług gier hazardowych online.

Hazard online to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów cyfrowych. Prawie siedem milionów konsumentów w UE, co stanowi 45% udziału w rynku światowym, korzysta z witryn hazardowych generujących około 10,5 miliarda euro.

Dzisiejsze zalecenie Komisji w sprawie zasad ochrony konsumentów nie jest wiążące, ale jeśli państwa członkowskie ich nie zastosują, władza wykonawcza może podjąć decyzję o zaproponowaniu przepisów mających na celu ich egzekwowanie w całej UE. Zalecenie stanowi część planu działania Komisji na 2012 r. dotyczącego usług gier hazardowych online.

Styczeń 2017: Komisja ocenia realizację zaleceń przez państwa członkowskie





Link źródłowy