Strona główna Sporty Stormers 34-19 Munster: Gospodarze zajmują ostatnie miejsce w URC, pokonując irlandzką prowincję

7
0

Stormers spadli na dół tabeli United Rugby Championship, a dwie próby Ruhana Nela pomogły im w zwycięstwie 34-19 nad Munsterem w ciekawym, ale pełnym błędów konkursie w Cape Town.

Próba przechwytu Suleimana Hartzenberga, uciekająca od 22 punktów Munstera, dała Stormersom prowadzenie 7:0 w szóstej minucie.

Jednak goście prowadzili 12-7 w 27. minucie, po strzale Toma Farrella, po tym jak Shane Daly zaatakował Damiana Willemse, a po golu zmiennika prostytutki Eoghana Clarke’a.

Jednak drużyna Stormers zdominowała pozostałą część pierwszej połowy, a próba Marcela Theunissena dała im przewagę 14-12 w przerwie, a Willemse zdobył drugą konwersję.

Chociaż oba składy w dalszym ciągu źle funkcjonowały, Stormers utrzymali przewagę natychmiast po przerwie, a pierwsza próba Nel powiększyła prowadzenie do 21-12, a łącznikowy Willemse ponownie dodał dodatki.

Zmiana w linii obrony Gavina Coombesa wyraźnie dodała sił gościom, a jego przyłożenie – wykorzystane przez Crowleya – na 12 minut przed końcem zmniejszyło prowadzenie Stormers do 21-19.

Jednak zawodnik meczu Willemse zakończył mecz, gdy po rzucie karnym w 74. minucie szybko padł gol, a Munster nie pomógł sobie, nieudany w dwóch wznowieniach, a zmiennikom Billy’emu Burnsowi i Crowleyowi nie udało się osiągnąć wymaganych 10 metrów.

Próba Nel w doliczonym czasie pogłębiła cierpienie Munstera, który mimo trzech przyłożeń nie zdobył żadnego gola, co było ich trzecią porażką w pięciu meczach w tym sezonie.

Zwycięstwo Stormers przesunęło ich o pięć miejsc w górę na 11. miejsce w tabeli składającej się z 16 drużyn, jedno miejsce za Munster.