Strona główna Sporty Stany Zjednoczone 21-61 Anglia: Red Roses rozpoczynają obronę WXV1 zwycięstwem

Stany Zjednoczone 21-61 Anglia: Red Roses rozpoczynają obronę WXV1 zwycięstwem

6
0

Bo Westcombe-Evans strzeliła gola w swoim debiucie, a Anglia rozpoczęła obronę WXV1 od zwycięstwa w dziewięciu próbach nad Stanami Zjednoczonymi w Kanadzie.

Pomimo powolnego początku drużyny Red Roses udało się jeszcze w czterech próbach w pierwszej połowie, w tym w sensacyjnej solowej akcji obrońcy Ellie Kildunne, która zdobyła dwa gole.

Zwycięstwo przedłuża także passę zwycięstw drużyny Johna Mitchella do 18 meczów, która stara się nabrać maksymalnej dynamiki przed domowymi mistrzostwami świata latem przyszłego roku.

Hooker Lark Atkin-Davies otworzyła wynik, a Kildunne wykonała cudowną próbę, po czym Alev Kelter odpowiedział w imieniu USA.

Podczas swojego pierwszego występu w barwach Red Roses flankarka Georgia Brock złapała czwartą bramkę drużyny Red Roses, a Alex Matthews w jej pierwszym meczu w roli kapitana Anglii zdobyła czwartą bramkę.

Na początku drugiej połowy Kelter zdobyła drugą bramkę, ale ostre uderzenie młodego skrzydłowego Westcombe-Evansa w rzut rożny dało obu drużynom chwilę wytchnienia.

Stany Zjednoczone odmówiły wyjazdu, gdy kapitan Kate Zackary podeszła do swojej drużyny po trzeciej próbie.

Zespół Mitchella zakończył jednak mecz dobrze, zdobywając punkty dla Morwenny Talling, Jess Breach, Kildunne i rezerwowej Elli Wyrwas.

Według Mitchella środkowy środkowy Phoebe Murray – podobnie jak Westcombe-Evans – spisała się „niezwykle dobrze” w swoim debiucie.

„Oni oboje [Murray and Westcombe-Evans] muszą po prostu nadal się wspierać, trudno jest wejść do zespołu i od razu mieć poczucie przynależności” – powiedział Mitchell.

„Georgia Brock również w swoim pierwszym starcie zaliczyła 22 odbiory i 15 podań. Znakomity występ”.

Drugi mecz Anglii w WXV1 zmierzy się z Nową Zelandią, którą pokonała na początku tego miesiąca na stadionie Allianz, w następną niedzielę o 21:00 czasu BST.