Strona główna Sporty Ronnie O’Sullivan: Siedmiokrotny mistrz świata poza English Open po porażce z He...

Ronnie O’Sullivan: Siedmiokrotny mistrz świata poza English Open po porażce z He Guoqiangiem

7
0

Ronnie O’Sullivan wypada z turnieju English Open po szokującej porażce 4:2 w pierwszej rundzie z Chińczykiem He Guoqiangiem w Brentwood.

24-letni zawodnik prowadził 3:0 z siedmiokrotnym mistrzem świata z przerwami 78 i 77.

Przerwy 56 i 59 sprowadziły O’Sullivana z powrotem do rywalizacji, ale Chińczyk wygrał szóstą klatkę z przewagą 50 klatek, co zapewniło mu niezapomniane zwycięstwo.

W drugiej rundzie zmierzy się ze Stephenem Maguire’em po tym, jak Szkot pokonał węgierskiego Bulcsu Revesz 4:0.

Mark Allen z Irlandii Północnej przetrwał strach i pokonał 4:3 numer 71 na świecie, Long Zehuang z Chin.

Numer trzy na świecie wyszedł na prowadzenie 2:0, ale potem nie wbił piłki przez trzy klatki, a Long odwrócił losy meczu i prowadził 3-2.

Następnie Allen miał szczęście w szóstej klatce, kiedy trafił czerwoną kartkę, co doprowadziło do powstania snookera, po którym Zehuang nigdy się nie podniósł.

Po odzyskaniu dynamiki Allen był w stanie zamknąć decyzję o zorganizowaniu spotkania w drugiej rundzie z Lyu Haotianem, który pokonał Dominica Dale’a 4:2.

Było wiele innych wstrząsów, w tym porażka trzykrotnego mistrza świata Marka Williamsa z Benem Woollastonem 4:1.

Numer 10 na świecie Gary Wilson przegrał 4:3 z Rossem Muirem, a numer 14 na świecie Tom Ford został pokonany 4:2 przez Chińczyka Jiang Juna

W innym miejscu Barry Hawkins odrobił straty po przegrywaniu 2:0 i pokonał Jimmy’ego Robertsona 4:2, a Neil Robertson pokonał Jacksona 4:1.

Matthew Selt również zwyciężył, pokonując Ricky’ego Waldena 4:3, a Jamie Jones pokonał Zhou Yuelonga 4:0.

John Higgins, czterokrotny mistrz świata, również przeszedł po tym, jak przełamanie na poziomie 97 punktów pomogło mu pokonać Andrew Higginsona 4:1.