To samo dotyczy widzenia poza osią, co stanowi krok wstecz w porównaniu z zeszłorocznym modelem QN90C ze względu na decyzję firmy Samsung o ponownej zmianie typu paneli LCD z roku na rok. Daleko mu do najgorszych, jakie testowałem w tym roku, i jest lepszy od Sony Bravia 7 (7/10, poleca WIRED), zachowując przeważnie celność pod umiarkowanym kątem. Możesz nie zauważyć zmiany, dopóki nie oddalisz się daleko w bok, gdzie zacienienie światła zostanie uwydatnione, a kolory wyblakną.
Niezależnie od tych punktów, byłem zadowolony z doskonałej jednolitości ekranu QN90D, w większości polegającej na uniknięciu „efektu brudnego ekranu”, który jest plagą tańszych telewizorów LED, oraz fantastycznej obsłudze ruchu. Gwałtowny ruch i rozmycie zostały ograniczone do minimum nawet w najtrudniejszych scenach testowych, bez konieczności stosowania sztucznego wygładzania ruchu.
Mniej więcej
Doskonała obsługa ruchu QN90D jest uzupełniona mnóstwem funkcji, dzięki czemu jest to świetny telewizor do gier. Otrzymasz ALLM (tryb automatycznego niskiego opóźnienia) i VRR (zmienną częstotliwość odświeżania) z częstotliwością do 144 Hz na wszystkich czterech portach HDMI, dedykowany pasek gier do szybkiej regulacji oraz centrum gier Samsung do przesyłania strumieniowego z usług takich jak Amazon Luna i Xbox Przepustka do gry.
Inne godne uwagi funkcje QN90D obejmują wbudowaną kontrolę głosową dla Amazon Alexa lub Samsung Bixby, dodatki, takie jak treści Samsung Health i ekskluzywne rozwiązania, takie jak Q-Symphony, która pozwala telewizorowi działać jako głośnik współpracujący z nowszymi listwami dźwiękowymi Samsung. Istnieje również możliwość przesyłania strumieniowego przez AirPlay, chociaż Chromecast nie jest dostępny ani nie jest dekodowany dźwięk DTS. Podobnie jak wszystkie telewizory Samsung, QN90D zamienia także Dolby Vision HDR na HDR10+. Nie jest to tak wielka sprawa, jak się wydaje, ponieważ telewizor domyślnie korzysta ze zwykłego HDR, ale oznacza to, że sceny Dolby Vision nie są tak precyzyjnie dostrojone.