Strona główna Polityka Recenzja aparatów słuchowych JLab Hear OTC: bardzo przystępna cenowo

Recenzja aparatów słuchowych JLab Hear OTC: bardzo przystępna cenowo

47
0


Jeśli rozprawa W swojej najbardziej podstawowej konstrukcji pomoc ma za zadanie odtwarzać dźwięki, dlaczego więc nie może działać również jak standardowe bezprzewodowe słuchawki douszne? Oto pytanie, na które JLab odpowiada za pomocą swojego rozwiązania Posłuchaj aparatów słuchowych i słuchawek OTCi z donośną odpowiedzią: Tak, można.

JLab’s Hear wyglądają jak zwykłe wkładki douszne, ponieważ z tego właśnie słynie firma, oferując na rynku kilkanaście modeli wkładek dousznych we wszystkich kształtach, rozmiarach i możliwościach. Hear OTC to jedyny aparat słuchowy firmy Hear OTC, urządzenie „dwa w jednym”, które zaskakująco płynnie przełącza się między dwoma trybami. (Nie może — i prawdopodobnie nie powinien — wykonywać jednocześnie obowiązków.)

Należy pamiętać, że JLab Hear z technicznego punktu widzenia nie jest prawdziwym aparatem słuchowym, ale: osobisty produkt do wzmacniania dźwięku (PSAP), który nie został formalnie zatwierdzony przez FDA jako aparat słuchowy OTC – chociaż JLab sprzedaje go jako taki. To powiedziawszy, w moich testach działał równie dobrze lub lepiej niż wiele oficjalnych aparatów słuchowych, ale indywidualne przebiegi niewątpliwie będą się różnić.

Dostępne w kolorze czarnym, białym lub beżowym (jeśli chcesz odtworzyć wrażenia z aparatów słuchowych w starej szkole), te masywne urządzenia nie są zbyt dyskretne, ważą po 4,94 grama każde. Nie są niewygodne, ale są nieporęczne i z czasem mogą Cię obciążyć. Nie da się ukryć tych pomocy, gdy je masz.

Dwa czarne douszne aparaty słuchowe obok otwartej obudowy, wszystkie ustawione na drewnianej powierzchni

Zdjęcie: Christopher Null

Jako dostępne bez recepty aparaty słuchowe są proste i nieco tępe. Dostępne są cztery poziomy głośności i cztery tryby pracy — głośne otoczenie, restauracja, rozmowa i ciche otoczenie. Z małej odległości trudno dostrzec różnicę pomiędzy trybami pracy, ale na zewnątrz ustawienie „głośnego otoczenia” nie pomogło wystarczająco w redukcji hałasu, a szum wiatru był ogromnym problemem. Przy wyższych poziomach głośności syczenie może stanowić problem.

W tym przypadku pomogło obniżenie głośności i maksymalne zwiększenie opcji usuwania szumów tła — i tak naprawdę obie te zmiany są ogólnie przydatne we wszystkich typach ustawień. JLab nie oferuje badania słuchu ani żadnego rodzaju strojenia audiogramu, więc wzmocnienie zależy wyłącznie od ustawień głośności i trybu.

Kiedy odtwarzasz multimedia w telefonie lub odbierasz połączenie głosowe, Hear OTC szybko i płynnie przechodzi w tryb Bluetooth. Spowoduje to wyłączenie wszystkich elementów sterujących wymienionych w poprzednim akapicie, w tym ustawień głośności, które są przejmowane przez ustawienia głośności urządzenia. Niestety oznacza to również, że funkcje wyciszania szumów nie są dostępne w trybie Bluetooth – to wielka stracona szansa. Jednak aktywowana jest funkcja korektora dostępna w aplikacji JLab. Korektor posiada tradycyjny interfejs suwakowy dla 10 pasm częstotliwości i warto poświęcić trochę czasu na jego dostosowanie do własnych upodobań; Reakcja basowa Hear domyślnie nie jest najlepsza i przydałaby się tutaj niewielka aktualizacja.



Link źródłowy