Strona główna Sporty Real Madryt 2:1 Chelsea: Dani Ceballos i Brahim Diaz skazują Chelsea na...

Real Madryt 2:1 Chelsea: Dani Ceballos i Brahim Diaz skazują Chelsea na kolejną porażkę

27
0

Menedżer Chelsea Enzo Maresca mówi, że „próbuje rozwiązać” „nawyk” swojej drużyny polegający na utracie zbyt wielu bramek po porażce 2:1 z młodą drużyną Realu Madryt w Charlotte w ostatnim meczu tournée po Stanach Zjednoczonych.

Gole Daniego Ceballosa i Brahima Diaza w pierwszej połowie wystarczyły Realowi pomimo główki Noni Madueke, a drużyna The Blues ponownie wyglądała na bezbronną w obronie.

Stracili 12 bramek w pięciu meczach przedsezonowych w Ameryce, przegrywając 4:0 w dwóch z tych meczów i wygrywając tylko jeden.

Maresca powiedział, że podczas jednego ze swoich pierwszych spotkań zwrócił uwagę na „bardzo wysoką” linię obrony swoich zawodników, co, jak stwierdził, jest jego nawykiem „z zeszłego sezonu”.

Ceballos wykonał odbity strzał Lucasa Vazqueza i zakończył mecz w 19. minucie.

W 27. minucie Diaz minął nowego bramkarza Filipa Jorgensena i strzelił gola z ostrego kąta obok Duńczyka, który po raz pierwszy wystartował na stadionie Bank of America.

Chelsea oddała jedną bramkę, gdy w 39. minucie Madueke głową dośrodkował Enzo Fernandeza z dalekiego słupka.

Maresca nie dokonał żadnych zmian w przerwie, ale jego zmodyfikowany zespół wyglądał solidniej, gdy rozegrał nudną, bezbramkową drugą połowę, w której najlepszą okazją była odrzucona szansa jeden na jednego dla Christophera Nkunku.

Zespół Carlo Ancelottiego w dalszym ciągu nie miał wielu gwiazd, ale skrzydłowy Vinicius Jr spisał się znakomicie pod nieobecność Jude Bellinghama i Kyliana Mbappe, którzy mają trenować już jutro, ponieważ obie drużyny zaraz po meczu poleciały do ​​Europy.

Następnie Chelsea zmierzy się z Interem Mediolan w ostatnim meczu towarzyskim na Stamford Bridge w niedzielę, a następnie 18 sierpnia inauguruje Premier League u siebie z mistrzem Manchesterem City.

Następnie Madryt zmierzy się z Atalantą w Superpucharze UEFA w Warszawie, który odbędzie się w środę 14 sierpnia, w którym zwycięzcy Ligi Mistrzów zmierzą się ze zwycięzcami Ligi Europy, co podniesie kurtynę w europejskich rozgrywkach.