Strona główna Polityka Raport Oury dotyczący okresu okołomenopauzalnego pokazuje lukę w badaniach dotyczących zdrowia kobiet

Raport Oury dotyczący okresu okołomenopauzalnego pokazuje lukę w badaniach dotyczących zdrowia kobiet

18
0


Menopauza jest dziwna. Jeśli jesteś kobietą, rodzisz się ze wszystkimi jajami, jakie kiedykolwiek będziesz mieć w jajnikach. Zanim dojdziesz do pięćdziesiątki, nie ma już wszystkich jajek. Przestajesz miesiączkować. Gdy zmienia się poziom hormonów, odczuwasz objawy, od uderzeń gorąca po utratę gęstości kości. Niewiele o tym wiemy, ponieważ doświadczają go tylko ludzie i niektóre wieloryby. Jest też luka w badaniach specjalnie dla zdrowia kobiet.

Wiele niedawnych inicjatyw, zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego, próbuje to zmienić. W zeszłym roku Pierwsza Dama Jill Biden uruchomiła tzw Inicjatywa Białego Domu na rzecz zdrowia kobiet pomóc wypełnić lukę w badaniach nad schorzeniami takimi jak menopauza. Ponadto, jeśli posiadasz zegarek Apple Watch, możesz wyrazić zgodę na przesyłanie swoich danych do Badanie zdrowia kobiet Applemające na celu pogłębienie wiedzy na temat cykli menstruacyjnych.

Wczoraj producent inteligentnych pierścieni Oura ogłosił swój pierwszy Raport okołomenopauzalnyktóre gromadzi długoterminowe dane od 100 000 niezidentyfikowanych kobiet noszących pierścionek Oura, aby pomóc zrozumieć, w jaki sposób okres okołomenopauzalny i menopauza mogą wpływać na Twoje codzienne życie.

Dojrzewanie

Oura Ring 4 to prosty srebrny pierścionek na palcu osoby z trawą w tle

Foto: Adrienne So

Termin „okołomenopauza” odnosi się do lat poprzedzających menopauzę, czyli moment zakończenia miesiączki; niektórzy nazywają to „drugie dojrzewanie”, ponieważ zakres objawów fizycznych jest tak szeroki. Zwykle trwa około czterech lat, ale w przypadku niektórych kobiet może trwać nawet do 14 lat. Niezwykła jest myśl, że 50 procent populacji ludzkiej doświadcza zaburzeń snu trwających ponad dekadę od nocne poty, problemy z pamięciąlub zwiększenie masy ciała (lub utrata, na każdego wpływa to inaczej).

Jak podaje Oura w swoich danych, tylko 28 procent kobiet wie, co się wydarzy w okresie okołomenopauzalnym, co stanowi ogromną lukę informacyjną, jeśli weźmie się pod uwagę, że każda uczennica gimnazjum bierze udział w zajęciach o zdrowiu, aby przygotować się na to, co będzie się działo z jej okresem. Pierwszym krokiem jest w ogóle rozpoznanie, że coś takiego się dzieje. W tym celu Oura dodała niedawno 17 nowych tagów, takich jak uderzenia gorąca, hormonalna terapia zastępcza (HTZ) i plamienie, dzięki czemu użytkownicy mogą zacząć zauważać trendy na własnych osiach czasu.

Jednym z najważniejszych wniosków zawartych w raporcie Oury jest to, że okres około- i pomenopauzalny ma ogromny wpływ na sen. Uderzenia gorąca znacznie się zwiększają w okresie okołomenopauzalnym i wczesnym okresie pomenopauzalnym. Uderzenia gorąca mogą trwać od trzydziestu sekund do 10 minut, a 69 procent uderzeń gorąca wiąże się z przebudzeniem w nocy. Każda osoba, która opiekowała się dzieckiem, może potwierdzić, że powtarzające się pobudki w nocy mogą mieć wpływ na Twoje funkcjonowanie następnego dnia.

Trądzik, wzdęcia i migreny to jedne z najczęstszych objawów zgłaszanych przez kobiety w wieku okołomenopauzalnym Oura. Najbardziej niepokojący jest dla mnie fakt, że kobiety w okresie okołomenopauzalnym zgłaszają spadek o 20–30 procent zmienność tętna. Wysokie HRV oznacza, że ​​Twój układ nerwowy jest responsywny i odporny; potrafisz radzić sobie ze zmieniającymi się sytuacjami, wykonywać dużą aktywność fizyczną i radzić sobie ze stresem. Niższa HRV wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zdarzeń sercowo-naczyniowych.

Spostrzeżenia społeczności

Nawet jeśli wiesz, że doświadczasz objawów okołomenopauzalnych, może być trochę trudno wiedzieć, co z tym zrobić. Hormonalna terapia menopauzalna jest powszechną, choć nieco kontrowersyjną opcją. Ale rozwiązania na dużą skalę – jak pracodawca dogodne warunki zdrowotne– są trochę poza naszą kontrolą. Jeśli jednak zauważysz, że jakość snu i HRV spadają wraz z wejściem w okres okołomenopauzalny, zmniejsza się ilość spożywanego alkoholu i kofeiny lub wzrasta regularna aktywność cardio może pomóc.

W miarę jak organizacje publiczne i prywatne nauczą się wykorzystywać moc inteligentnych pierścieni i innych urządzeń do noszenia, możemy zacząć rzucać nieco światła na tę wyjątkową ludzką sytuację. To nie tylko twoja wyobraźnia – nie musisz samodzielnie wymyślać sposobu, jak sobie poradzić.



Link źródłowy