Strona główna rozrywka Raport Komisji Hema ujawnia mroczną prawdę o molestowaniu seksualnym w malajalamskim przemyśle...

Raport Komisji Hema ujawnia mroczną prawdę o molestowaniu seksualnym w malajalamskim przemyśle filmowym

18
0


Raport Komisji Hema ujawnia prawdę o Malayalam Films
Źródło obrazu: INSTAGRAM Raport Komisji Hema ujawnia prawdę o Malayalam Films

Doszło do szokujących rewelacji na temat malajalamskiego przemysłu filmowego. Raport Komisji Sprawiedliwości Hema ukazał się w poniedziałek. Według PTI raport ten mówił o molestowaniu seksualnym, z jakim spotykają się kobiety w malajalamskim przemyśle filmowym. W raporcie wskazano również, że kobietom oferuje się pracę pod warunkiem stosunków seksualnych.

Zarzuty te wysunęło kilka kobiet

Wiele kobiet zarzuca, że ​​były zmuszane do kompromisu jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Od tego czasu wzrosły obawy o bezpieczeństwo artystek w malajalamskim przemyśle filmowym. Przypomnijmy, że w 2019 r. rząd powołał Komisję ds. Sprawiedliwości Hema. Komisja badała problemy, z jakimi borykają się kobiety w malajalamskim przemyśle filmowym. W tym raporcie ujawniono ważne szczegóły dotyczące molestowania seksualnego, wykorzystywania i molestowania kobiet.

Pięć lat później raport został przekazany rządowi, a jego kopia została przekazana mediom na podstawie ustawy o RTI. Z raportu wynika, że ​​artystki spotykały się z prześladowaniami. Dotyczy to również incydentów, w których pijani mężczyźni pukali do drzwi pokojów artystek w branży filmowej.

Artystkom nadawane są kryptonimy

W raporcie wskazano również, że wiele kobiet będących ofiarami molestowania seksualnego waha się ze skargą na policję ze strachu. Z raportu wynika, że ​​artystkom gotowym na kompromis nadaje się kryptonimy, a artystkom, które nie są gotowe na kompromis, nie daje się pracy. „Kobietom, które żądają stosunków seksualnych, składa się oferty aktorstwa lub jakiejkolwiek innej pracy w kinie. Jak już mówiłem, kobiety proszone są o kompromis, w ramach którego proszone są o stosunki seksualne” – czytamy w raporcie.

Brak pisemnych umów jest również dużym problemem w malajalamskim przemyśle filmowym

Brak pisemnej umowy niektórzy wykorzystują do odmówienia wykonawcom i profesjonalistom nawet ustnie obiecanego wynagrodzenia. Podany przykład dotyczy aktorki, tytułowej bohaterki filmu, zmuszonej do odegrania intymnej sekwencji. Kiedy poproszono ją o zrobienie bardziej odkrywczych zdjęć, uciekła z planu, nie żądając zapłaty za przepracowane dni. Reżyser stwierdził jednak, że jeśli nie przyjdzie do Kochi osobiście, nie usunie nakręconych już intymnych fragmentów.

Komisja Hema argumentuje, że Wewnętrzna Komisja ds. Skarg może być nieskuteczna, ponieważ wpływowe osoby mogą grozić członkom ICC lub zmuszać ich do rozpatrzenia skargi w sposób, jaki sobie życzą. Budzi to również obawy dotyczące poufności informacji ujawnianych ICC, jeżeli składają się one z osób mających dostęp do poufnych informacji w branży, co pogarsza sytuację osób składających skargę. Komisja zaleca, aby rząd stworzył odpowiedni statut i powołał Trybunał, który zająłby się wszystkimi wyzwaniami stojącymi przed kobietami w kinie.

Przeczytaj także: Teaser „The Buckingham Murders” z Kareeną Kapoor Khan jest już dostępny | OGLĄDAĆ





Link źródłowy