SpaceX I NASA pomyślnie przetestowali możliwości ponownego uruchomienia statku kosmicznego Dragon, zwiększając jego możliwości Międzynarodowa Stacja Kosmicznawysokość.
Ten test rozszerza istniejące możliwości oferowane przez RoskosmosProgress i statki kosmiczne Cygnus firmy Northrop Grumman. Oprócz demonstracji ponownego doładowania, statek kosmiczny Dragon wykonał także znaczną misję zaopatrzeniową, przewożąc ponad 6000 funtów zaopatrzenia.
Demonstracja ponownego uruchomienia SpaceX
NASA i SpaceX monitorowały operacje, podczas gdy należąca do tej firmy sonda kosmiczna Dragon przeprowadziła pierwszą demonstrację możliwości ponownego uruchomienia dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej o godzinie 12:50 WST 8 listopada. Silniki sterujące statku kosmicznego Draco dostosowały orbitę stacji poprzez ponowne zwiększenie wysokości o 7/100 mili w apogeum i 7/10 mili w perygeum, co trwało około 12 minut i 30 sekund.
Testując zdolność statku kosmicznego do zapewnienia ponownego doładowania i ostatecznie kontroli położenia, w ramach programu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej NASA dostępnych będzie wiele statków kosmicznych, które zapewnią te możliwości kompleksowi orbitalnemu.
Postęp i statek kosmiczny Cygnus
Obecnie statki kosmiczne Roscosmos Progress i Northrop Grumman Cygnus również zapewniają ponowne uruchomienie stacji kosmicznej.
Statek kosmiczny SpaceX Dragon dostarczył niedawno do laboratorium na orbicie ponad 6000 funtów zapasów. Misja zaopatrzeniowa wystartowała 4 listopada na firmowej rakiecie Falcon 9 z Launch Complex 39A w Kennedy Space Center NASA na Florydzie i dotarła do stacji kosmicznej 5 listopada. Ten start był 31. komercyjną misją zaopatrzeniową SpaceX dla NASA.
ISS jako długoterminowe stanowisko testowe
Przez ponad dwie dekady Międzynarodowa Stacja Kosmiczna służyła NASA jako krytyczne poligon doświadczalny pozwalający zrozumieć i przezwyciężyć wyzwania związane z długotrwałymi lotami kosmicznymi oraz rozszerzyć możliwości komercyjne na niskiej orbicie okołoziemskiej. Stacja kosmiczna jest odskocznią do rozwoju gospodarki niskoziemskiej i kolejnych wielkich skoków badawczych NASA, w tym misji na Księżyc pod Artemidą i ostatecznie eksploracji kosmosu przez człowieka Mars.