Strona główna Sporty Rafael Nadal oznacza powrót do gry pojedynczej zwycięstwem z Leo Borgiem na...

Rafael Nadal oznacza powrót do gry pojedynczej zwycięstwem z Leo Borgiem na szwedzkim Open

44
0

Pierwszy mecz singlowy Rafaela Nadala od porażki w pierwszej rundzie French Open w maju zakończył się zwycięstwem 6:3, 6:4 z Leo Borgiem w pierwszej rundzie szwedzkiego Open.

38-letni Nadal opuścił Wimbledon, aby tego lata skupić się na igrzyskach olimpijskich w Paryżu i wracał do gry na turnieju w Bastad.

Hiszpan, który w poniedziałek wygrał mecz deblowy z Casperem Ruudem, w czwartej partii złamał swojego 21-letniego szwedzkiego przeciwnika, syna legendy tenisa Bjorna Borga, drop shotem w czwartej partii.

Nadal zaserwował dziewiąty gem i uwielbiał wygrywać pierwszego seta.

W pierwszym gemie drugiego seta pobił numer 461 Borga na świecie i pomimo utraty pierwszego punktu podczas serwowania przed meczem, Nadal wygrał partię i zapewnił sobie zwycięstwo w ciągu godziny i 24 minut.

„Wspaniałe uczucia” – powiedział Nadal. „To był ogromny zaszczyt grać przeciwko synowi jednej z największych legend w historii naszego sportu.

„Zagrał całkiem nieźle. Ma przed sobą przyszłość, więc życzę mu wszystkiego najlepszego”.

W drugiej rundzie Nadal zmierzy się z Brytyjczykiem Cameronem Norrie.