Strona główna Sporty Puchar SWPL: Celtic i Rangers awansują do ćwierćfinału

Puchar SWPL: Celtic i Rangers awansują do ćwierćfinału

4
0

Celtic awansował do ćwierćfinału Pucharu SWPL po zwycięstwie 7:0 na wyjeździe z innym czołowym zespołem Montrose, podczas gdy posiadacze tytułu Rangers potrzebowali trzech bramek w końcówce, aby pokonać Dundee United.

Bramki Mathilde Carstens, Celyi Barclais i Morgan Cross, a także deble Saoirse Noonan i Kita Loferskiego zapewniły uczestnikom Ligi Mistrzów Eleny Sadiku bezpieczny awans do ostatniej ósemki.

Rangersi potrzebowali aż do 77. minuty, aby zdobyć bramkę dla Dundee United po trafieniu Kirsty Howat, po czym Katie Wilkinson i Mia McAulay powiększyły przewagę.

Glasgow City pokonało Hearts po pięciu bramkach. Wśród strzelców City znalazły się Wilma Forsblom i Samantha Van Diemen, a drugi zdobył bramkę samobójczą.

Pokonani finaliści poprzedniego sezonu, Partick Thistle, również poczynili postępy, wygrywając 3:2 ze Spartans, a gole Carli Boyce, Cary Henderson i Lucy Sinclair w pierwszej połowie okazały się wystarczające.

Hibernian naśladował wynik Celticu, pokonując Queen’s Park 7:0. Kathleen McGovern strzeliła trzy gole, Eilidh Adams dwa, a Linzi Taylor i Lauren Doran-Barr również trafiły na bramkę.

Hannah Stewart strzeliła oba gole, gdy Aberdeen pokonało Gartcairn 2:0, a Boroughmuir Thistle osiem razy bez odpowiedzi wyprzedził Livingstona, a Emily Reid strzeliła hat-tricka.

Motherwell i Hamilton weszli w dogrywkę po wyniku 1:1 po 90 minutach.