Strona główna Sporty Puchar Świata w snowboardzie freestyle Slopestyle: Brytyjka Mia Brookes zdobywa srebro

17
0

Brytyjka Mia Brookes zdobyła srebrny medal w Pucharze Świata Freestyle Snowboard Slopestyle w Cardrona.

Wydarzenie to zapoczątkowało okres kwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Mediolan-Cortina w 2026 roku.

Wyniki rund kwalifikacyjnych wykorzystano do ustalenia miejsc końcowych w Cardronie, ponieważ uznano, że warunki są zbyt niebezpieczne, aby ukończyć przejazdy finałowe.

Brookes (17 lat) jest obecną mistrzynią świata w stoku, a jej wynik 71,65 wystarczył – w formacie skróconym – aby zapewnić sobie drugie podium Pucharu Świata.

Zwyciężyła Japonka Kokomo Murase, a brąz Rebecca Flynn ze Stanów Zjednoczonych.

Txema Mazet-Brown (18 l.) w swoim debiucie w brytyjskiej drużynie sportów zimowych zajęła 12. miejsce, a jej koleżanka z zespołu Maisie Hill zajęła 27. miejsce.