Strona główna Sporty Puchar Davisa 2024: Wielka Brytania ma nadzieję na finał po porażce Dana...

Puchar Davisa 2024: Wielka Brytania ma nadzieję na finał po porażce Dana Evansa z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem

10
0

Grając przed 15-tysięczną publicznością na Mancester Arena, Shapovalov przeszedł pierwszego seta w 25 minut, a Evans zdobył zaledwie dziewięć punktów.

34-letni Brytyjczyk w końcu znalazł się na tablicy wyników, gdy utrzymał prowadzenie na początku drugiego seta, ale nie udało mu się wykorzystać dwóch break pointów przy stanie 4-4.

Shapovalov był w stanie odrobić przewagę w pierwszym secie, gdy zadał decydujący cios przy wyniku 6:5 i poprowadził swój naród do fazy pucharowej, która odbędzie się w dniach 19-24 listopada.

25-letni Kanadyjczyk, który po awansie do półfinału Wimbledonu w 2021 roku zajmował 10. miejsce na świecie, przez ostatni rok zmagał się z kontuzją kolana.

„Czasami 6:0 to najgorsze prowadzenie w tenisie. Nie da się poprawić wyniku z pierwszego seta” – powiedział Shapovalov po zwycięstwie w godzinę i 22 minuty.

„Jestem niezwykle zadowolony ze sposobu, w jaki mogłem serwować. Grałem naprawdę dobrze i jestem po prostu szczęśliwy, że mogłem dzisiaj wykorzystać swoje szanse”.