Strona główna Sporty Puchar Anglii: Obejrzyj losowanie pierwszej rundy na żywo w BBC Two

Puchar Anglii: Obejrzyj losowanie pierwszej rundy na żywo w BBC Two

8
0

W losowaniu weźmie udział także siódma drużyna Harborough Town, która przeszła do historii, przechodząc po raz pierwszy do pierwszej rundy. pokonując Bury’ego 1:0 w czwartej rundzie kwalifikacyjnej.

W drugiej połowie Ben Stephens przecisnął piłkę obok bramkarza Bury Mitcha Allena z rzutu karnego.

Harborough, który gra w Southern League Premier Division Central, wcześniej w obu poprzednich sezonach przechodził do drugiej rundy kwalifikacyjnej.

Liga Narodowa Południowy zespół Chesham United zaskoczył Yeovil Town z Ligi Narodowej, przechodząc do pierwszej rundy po raz drugi z rzędu.

Główka Jacka Cawleya po uderzeniu w słupek – jedyna bramka w meczu – wywołała wielkie świętowanie na stadionie The Meadow.

W innym przypadku 10-osobowy Aldershot Town opuścił boisko do 98. minuty i przypieczętował zwycięstwo 2:1 nad drużyną National League South Bath City.

Zwycięski strzał oddał absolwent akademii Maxwell Mullins, który strzelił swojego pierwszego gola dla klubu po czerwonej kartce Christiana Maghomy za wysokie wyzwanie.

Podobną radość na pełnym boisku zapanowało Southend United, które w meczu z Eastleigh zdobyło bramkę w 93. minucie.

Rezerwowy Aribim Pepple przedarł się przez obronę gospodarzy, po czym jego strzał o włos uniknął uścisku bramkarza Spitfires, Joe McDonnella.

Kolega z Ligi Narodowej, Barnet, radził sobie lepiej, pokonując Chelmsford City 4:0.

W pierwszej połowie dla Bees Callum Lee Stead strzelił dwa gole z bliskiej odległości.

Rochdale również strzelił cztery gole, pokonując wygodne zwycięstwo 4:1 z kolegą z piątej ligi, AFC Fylde, którym po raz pierwszy na ławce trenerskiej pracował były napastnik Anglii i Sunderlandu, Kevin Phillips.

Ollie Pearce z York City był kolejnym zawodnikiem, który zdobył dwie bramki po zwycięstwie 3:1 nad ósmą ligą Biggleswade.

Był to taki sam końcowy wynik, jaki Sutton United pokonało Chertsey Town, ale drużyna Ligi Południowej nie wykorzystała rzutu karnego, gdy było 2:1, co wyrównałoby remis.

Tymczasem Braintree Town pokonało Bishop’s Stortford po ostrej akcji na Cressing Road, w której napastnik Iron Inih Effiong umieścił piłkę w dolnym rogu bramki i zdobył jedynego gola.