W końcu niewiele jest wydarzeń olimpijskich, podczas których sędziowie dają swój występ, zanim zajmą swoje miejsca.
I nie oceniali według ustalonego systemu punktacji za ruchy – po prostu głosowali za pomocą cyfrowego suwaka.
Nie było nawet ustalonych rutyn – b-girls, jak nazywa się tancerki, nie mają pojęcia, jaką muzykę wybiorą DJ-e, więc ich 60-sekundowe tury (rzuty) są improwizowane.
Ale ruchy były spektakularne – regularnie wywoływały okrzyki publiczności, gdy się kręciła, balansując na głowie lub jednej ręce, zmieniając stylizacje lub zamierając w miejscu, skrzywiona.
Gesty były ogromne – machanie palcami i przybieranie postawy podczas występu rywala, ale także wzajemne klaskanie i uściski.
Było jasne, że zarówno kibice, jak i sportowcy delektowali się tą chwilą, zwłaszcza że nie ma gwarancji, że kiedykolwiek ponownie pojawi się ona na igrzyskach olimpijskich.
Za cztery lata nie będzie go w programie Los Angeles, ale organizatorzy Brisbane 2032 mogli z zainteresowaniem przyglądać się temu energetycznemu debiutowi podczas kształtowania swoich igrzysk.
„Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem” – powiedział mistrz świata z 2022 r. Indie, który w walce o brązowy medal przegrał z 671.
„To wiele znaczy. Po raz pierwszy breaking odbywa się na tak wysokiej platformie – to największa wizytówka na świecie”.
Raper Snoop Dogg otworzył wydarzenie, a prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomas Bach był na trybunach, aby być świadkiem najnowszy sport, do którego się wprowadził fałda.
Dodany do Igrzysk w ramach dążenia MKOl do przyciągnięcia nowej i młodszej publiczności, dołączył do harmonogramu skateboardingu, wspinaczki sportowej i stylu freestyle BMX wśród sportów miejskich.
W sobotę kolej b-boyów na walkę o złoto w sporcie, którego korzenie sięgają lat 70. na Bronxie w Nowym Jorku jako część kultury hip-hopowej.