Strona główna Sporty Premiership Rugby kobiet: Mistrzynie Gloucester-Hartpury pokonały Harlequins

Premiership Rugby kobiet: Mistrzynie Gloucester-Hartpury pokonały Harlequins

10
0

Obrońcy tytułu Gloucester-Hartpury utrzymali zwycięski początek sezonu, wygrywając 27-18 dodatkowych punktów z Harlequins.

Goście szybko wyszli na prowadzenie na Twickenham Stoop po udanej próbie Amy Dale w trzeciej minucie, ale wkrótce potem liczba zawodników spadła do 14, gdy Charlie Woodman został wysłany na śmietnik.

Quins wykorzystał sytuację, gdy Ella Cromack rzuciła rzut karny, po czym Freya Aucken zapewniła gospodarzom niewielkie prowadzenie do przerwy.

Gloucester odzyskał prowadzenie po przerwie dzięki próbie Emmy Sing, po czym Ellena Perry powiększyła przewagę, a Woodman zapewnił sobie premię.

Quins udało się pocieszyć w końcówce meczu dzięki Mai Meuller, ale w tylu samych meczach doznał drugiej porażki, podczas gdy Gloucester pozostaje niepokonany.

Tymczasem, Saraceni również utrzymali formę z początku sezonu, odnosząc imponujące zwycięstwo 52-14 punktów bonusowych Wyprzedaż Rekinów.

Pomimo żółtej kartki Isli Alejandro, Saracens strzelił gola w pierwszej próbie po strzale Akiny Gondwe, a drugą minutę później dodała May Campbell.

Alejandro wrócił na boisko i zdobył trzecią bramkę, a Jemma-Jo Linkins zdobył dodatkowy punkt w ciągu 35 minut.

Atak trwał nadal w drugiej połowie, kiedy Poppy Cleall upadła, zanim Leanne Infante zdobyła szóstą bramkę Sarriesa.

Sale zdobyły pierwsze punkty w 55. minucie dzięki Sophie Hopkins, ale goście odpowiedzieli drugą próbą Linkinsa.

Gdy mecz zniknął z pola widzenia w sprzedaży, Nikita Prothero strzelił gola na pocieszenie, po czym Daisy Fitzgerald dodała ósmą próbę, zapewniając dalsze zwycięstwo niepokonanemu Sarriesowi, który prowadzi w tabeli dzięki większej różnicy punktów niż Gloucester.