Strona główna Polityka Pozew zbiorowy zarzuca T-Mobile złamanie dożywotniej gwarancji ceny

Pozew zbiorowy zarzuca T-Mobile złamanie dożywotniej gwarancji ceny

58
0


Wściekli klienci T-Mobile złożyli pozew zbiorowy w związku z decyzją operatora o podniesieniu cen planów, które reklamowano jako posiadające dożywotnią gwarancję ceny.

„Opierając się na oświadczeniach T-Mobile, że stawki oferowane w odniesieniu do niektórych planów mają gwarancję obowiązywania przez całe życie lub tak długo, jak klient będzie chciał pozostać przy tym planie, każdy z Powodów i Członkowie Grupy zgodzili się na te plany dotyczące usług bezprzewodowych telefonów komórkowych od T-Mobile” – stwierdził skarga złożony w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Okręgu New Jersey. „Jednak w maju 2024 r. T-Mobile jednostronnie zrezygnował z dotychczasowych planów telefonicznych i bez ich zgody zmienił Powodów i Grupę na droższe plany”.

Skarga złożona 12 lipca dotyczy czterech wymienionych z nazwiska powodów mieszkających w New Jersey, Georgia, Nevadzie i Pensylwanii. Chcą reprezentować klasę wszystkich mieszkańców USA, którzy przystąpili do planu T-Mobile One Plan, planu Simple Choice, Magenta, Magenta Max, Magenta 55+, Magenta Amplified lub Magenta Military Plan z T-Mobile, który obejmował obiecany okres dożywotni gwarancji ceny, lecz ich cena została podwyższona bez ich zgody i z naruszeniem obietnic złożonych przez T-Mobile i na których powoływali się Powodowie oraz proponowana grupa.”

W skardze wniesiono o „zwrot wszelkich kwot uzyskanych przez Pozwanego w wyniku jego naruszenia” wraz z odsetkami. Domaga się również ustawowego i karnego odszkodowania oraz nakazu zapobiegania dalszemu „bezprawnemu, niezgodnemu z prawem, oszukańczemu, zwodniczemu i nieuczciwemu postępowaniu”.

„T-Mobile nigdy nie zmieni ceny, którą płacisz”

Zarzuty zawarte w pozwie będą znane tym, którzy czytali nasze poprzednie artykuły na temat ostatnich podwyżek cen do 5 dolarów za linię. W styczniu 2017 r. T-Mobile wydał komunikat prasowy, w którym ogłosił obietnicę „odstąpienia od umowy” dotyczącą planów T-Mobile One. „Teraz klienci T-Mobile One zachowują swoją cenę, dopóki nie zdecydują się jej zmienić. T-Mobile nigdy nie zmieni ceny, jaką płacisz za swój plan T-Mobile One.” podała firma wtedy.

Gwarancja ceny również była podekscytowany ówczesny dyrektor generalny John Legere na konferencji prasowej w Las Vegas. Jednak niezależnie od ogłoszenia T-Mobile ujawnił istotne zastrzeżenie, które zasadniczo unieważniło obietnicę. W odpowiedzi na często zadawane pytania na swojej stronie internetowej T-Mobile stwierdził, że jedyną gwarancją jest to, że T-Mobile zapłaci Twój rachunek za ostatni miesiąc, jeśli operator podniesie cenę, a Ty zdecydujesz się anulować umowę.

Wielu klientów dostrzegło znaczącą dożywotnią gwarancję ceny, ale nie dostrzegło zaprzeczenia T-Mobile wobec tej obietnicy i zapisało się na plany, myśląc, że ich ceny nigdy nie zostaną podniesione. „Obietnica odstąpienia od umowy” była oferowana w przypadku niektórych planów w okresie od 5 stycznia 2017 r. Do 27 kwietnia 2022 r.

T-Mobile zaczął oferować inną gwarancję o nazwie Blokada ceny 28 kwietnia 2022 r. Pierwotnie była ona bardziej niezawodna niż brak umowy, a klienci, którzy z niej skorzystali, najwyraźniej nie odczuli tegorocznych podwyżek cen.

Jednak T-Mobile stworzył mylącą sytuację, wprowadzając blokadę cen. Mocniejsza wersja Price Lock była oferowana od 28 kwietnia 2022 do 17 stycznia 2024. Została zastąpiona przez słabsza wersja nadal nazywa się to blokadą cenową, ale w zasadzie to samo, co zerwanie umowy. Klienci, którzy zarejestrowali blokadę ceny 18 stycznia 2024 r. lub później, w rzeczywistości nie mają blokady ceny, ale mogą pokryć rachunek za ostatni miesiąc, jeśli T-Mobile podniesie cenę i zdecydują się na rezygnację.

Po podwyżkach kilku klientów T-Mobile skontaktowało się z Ars wyrazić swoje niezadowolenie. Jeden z tych klientów powiedział, że anulował subskrypcję i próbował uzyskać pokrycie rachunku za ostatni miesiąc, ale T-Mobile odmówił zwrotu pieniędzy. Federalna Komisja Łączności poinformowała nas, że do końca czerwca otrzymała około 1600 skarg konsumentów dotyczących podwyżek cen.

Powodowie z powództwa zbiorowego

Z pozwu wynika, że ​​powodowie i wielu innych klientów dali się nakłonić do zmiany planów w oparciu o obietnice złożone w ogłoszeniu ze stycznia 2017 r. i później.

„Przeżycia wymienionych Powodów [are] nieunikalny. Wielu klientów sieci bezprzewodowych było zmotywowanych do przejścia na T-Mobile w oparciu o wydarzenia prasowe i filmy wideo promowane po raz pierwszy na targach w Las Vegas” – stwierdzono w pozwie. „Szeroka reklama T-Mobile w prasie i telewizji również zmotywowała klientów do zmiany do obecnych planów, z których klienci T-Mobile nie mogą już korzystać.”



Link źródłowy