Strona główna Polityka Podróżujesz do Japonii? Oto 8 przydatnych aplikacji do poruszania się

Podróżujesz do Japonii? Oto 8 przydatnych aplikacji do poruszania się

22
0


Turystyka w Japonii kwitnie i być może zastanawiasz się nad wyruszeniem w podróż. Przed wyjazdem prawdopodobnie sporządzisz dokładną listę pakowania wszystkich niezbędnych przedmiotów niezbędnych do płynnej przygody.

Ale aby naprawdę być przygotowanym, myślę, że powinieneś rozważyć również napisanie cyfrowej listy pakowania. I nie, nie mówię tylko o pobraniu kilku podcastów WIRED do przesyłania strumieniowego w samolocie. Jeśli poświęcisz czas na pobranie niezbędnych aplikacji przed wyjazdem, po przyjeździe spędzisz mniej czasu na bawieniu się smartfonem, a więcej na zwiedzaniu kraju.

Te wybory przydatnych aplikacji na smartfony opierają się na moich doświadczeniach z podróży do Tokio i Osaki na początku listopada, gdzie poruszałem się, używając iPhone’a 12 jako głównego urządzenia. Potraktuj to podsumowanie jako pomocny punkt wyjścia do cyfrowego przygotowania urządzenia. Ponadto wiele z tych aplikacji na smartfony nie jest dostępnych wyłącznie w Japonii i będzie przydatnych również w odkrywaniu innych krajów. Rozważ także spakowanie kilku powerbanków do swojej torby dziennej, aby mieć pewność, że nigdy nie zostaniesz przyłapany daleko od pokoju hotelowego z wyczerpaną baterią.

Aktywny eSIM

Przed podróżą do Japonii skonfigurowanie karty eSIM w telefonie jest potencjalnie najważniejszym elementem przygotowania cyfrowego, jaki możesz wykonać. Bez połączenia z Internetem bardzo niewiele innych aplikacji z tej listy będzie w ogóle działać. Zrób to zanim wyjdziesz. Wyobraź sobie, że przybywasz do Japonii i dowiadujesz się, że Twój telefon nie jest odblokowany w celu uzyskania dostępu do karty eSIM — skontaktowanie się z operatorem w celu naprawienia sytuacji prawdopodobnie będzie poważnym problemem i stratą czasu.

Przed opuszczeniem San Francisco moim lotem przeszedłem cały proces konfiguracji poza ostateczną aktywacją. Gdy tylko wylądowaliśmy w Narita, mogłem połączyć się z Internetem, czekając na płycie lotniska, aż inni pasażerowie zabiorą swoje bagaże ze schowków nad głową. Lądowanie w nowym kraju, zwłaszcza po raz pierwszy, może być dość dezorientujące, a szybkie połączenie z Internetem oznaczało, że miałem natychmiastowy dostęp do wszelkich kluczowych informacji, których potrzebowałem.

Kupiłem karty eSIM w aplikacji Airalo (Android, iOS) kilka razy i byłem zadowolony z jakości połączenia. Szybkie wyszukiwanie w sklepie z aplikacjami pokaże Ci także wiele aplikacji konkurencji. Dostałem od Airalo pakiet z 20 GB danych za 26 dolarów i okazało się, że to o wiele więcej, niż faktycznie potrzebowałem. Po siedmiu dniach aktywnego przeglądania telefonu i poruszania się po kraju, nadal pozostała ponad połowa danych.

Cyfrowa karta Suica

Podobnie jak wiele firm w Japonii, Suica ma charakter maskotki. W tym przypadku jest to uroczy pingwin w podróży.

Podobnie jak wiele firm w Japonii, Suica ma charakter maskotki. W tym przypadku jest to uroczy pingwin w podróży.

Dzięki uprzejmości Reece’a Rogersa/Suica

A Karta Suica można go używać do wsiadania do wielu (ale nie wszystkich) środków transportu publicznego w Japonii, a warto sprawdzić wersję z portfelem cyfrowym. Niestety, z tej opcji mogą korzystać wyłącznie osoby podróżujące z iPhone’ami. Tak więc, jeśli nie kupiłeś telefonu w Japonii, korzystanie z opcji cyfrowej nie jest możliwe na Androidzie. Ale nie martw się, pomiń akapit i przejdź do fizycznej opcji „Witamy Suica”, aby przygotować się do jazdy pociągami.

Jeśli zabierasz ze sobą iPhone’a do Japonii, możesz dodać kartę Suica do portfela smartfona, będąc jeszcze w domu, doładowując wstępnie trochę pieniędzy, aby zaoszczędzić czas. Chociaż jego głównym przeznaczeniem jest użycie przy bramkach biletowych i strefach wejścia na pokład w transporcie tranzytowym, można go używać do płacenia za rzeczy wykraczające poza transport. Więcej sklepów, niż można by się spodziewać, akceptuje tę formę płatności cyfrowych. Podczas kilku nocnych zakupów z przekąskami korzystałem z płatności zbliżeniowej za pomocą karty w sklepach ogólnospożywczych, takich jak FamilyMart i Lawson. Wędrując po dzielnicy Akihabara z jasnymi billboardami, korzystałem także z karty cyfrowej, aby grać w gry w mega-salonach gier – nawet wygrywając Duch Mario pluszak w jakiejś maszynie do pazurów po kilku próbach.

Czy korzystasz z urządzenia z Androidem, czy nie przepadasz za portfelami cyfrowymi? Wypróbowałem także tzw Witamy w karcie Suica. Jest to opcja fizyczna przeznaczona dla turystów, a karta ważna jest przez około miesiąc. Można je kupić na lotnisku i w innych kioskach. Szczególnie biorąc pod uwagę, jak bardzo się spieszyłem, wchodząc i wysiadając z kołowrotów w pociągu, prawie wolałem trzymać małą kartę w dłoni niż stukać w telefon.



Link źródłowy