Strona główna zdrowie Po tym, jak córka Bena Afflecka namawia wszystkich do noszenia masek, nastolatki...

Po tym, jak córka Bena Afflecka namawia wszystkich do noszenia masek, nastolatki twierdzą, że NIGDY nie przestają ich nosić

31
0


Dla większości nowicjuszy rozpoczęcie studiów wiąże się z wieloma obawami. Jednak w przypadku Kitty McFarland strach przed wychodzeniem z domu jest głębszy niż zwykłe pranie i równoważenie zajęć z wychodzeniem.

Kiedy 18-latka rozpocznie wykłady w przyszłym miesiącu, będzie przez cały czas nosić maskę – taką, jaką wszyscy znaliśmy podczas Covid.

Od początku pandemii w 2020 r. Kitty nosi ją praktycznie za każdym razem, gdy wychodzi z domu, i nie planuje w najbliższym czasie jej zdejmować, mimo że czuje, że oddala ją to od rówieśników.

„Obawiam się, że zostanę uznana za wyrzutka” – mówi. „Ale czasami trzeba wybierać bitwy”.

Od początku pandemii w 2020 r. Kitty McFarland praktycznie za każdym razem, gdy wychodzi z domu, nosi maskę

Od początku pandemii w 2020 r. Kitty McFarland praktycznie za każdym razem, gdy wychodzi z domu, nosi maskę

Zamaskowana Violet Affleck ze swoim hollywoodzkim ojcem Benem Affleckiem i Jennifer Lopez

Zamaskowana Violet Affleck ze swoim hollywoodzkim ojcem Benem Affleckiem i Jennifer Lopez

Kitty twierdzi, że prześladowano ją za noszenie maski w szkole – między innymi dlatego tak bardzo obawia się rozpoczęcia studiów.

„Ludzie nazywali mnie złośliwymi przezwiskami, ponieważ zawsze miałam zakrytą twarz” – mówi. „Stworzyło to osobowość, którą wszyscy uważali za dziwną, więc nikt nie chciał się ze mną kontaktować. Nikt nawet nie próbował mnie poznać.

„Noszenie maski powoduje, że znajdujesz się w swojej własnej małej bańce”.

Kitty decyduje się na noszenie maseczki, ponieważ od dawna zmaga się z przewlekłą chorobą Covid i obawia się, że ponowne złapanie wirusa może pogorszyć jej stan.

I nie jest jedyna. W zeszłym miesiącu Violet Affleck, 18-letnia córka hollywoodzkiej gwiazdy Bena Afflecka, ujawniła publicznie, dlaczego tak nosi, wypowiadając się przeciwko planom wprowadzenia zakazu noszenia masek w Kalifornii w związku z obawami, że protestujący używają ich do ukrywania swojej tożsamości podczas protestów. demonstracje palestyńskie.

Violet ujawniła, że ​​zmaga się z „stanem postwirusowym” po tym, jak zachorowała podczas pandemii, i upierała się, że zakaz sprawi, że „bezbronni członkowie naszej społeczności będą mniej bezpieczni”.

Jej przemówienie podzieliło opinie: niektórzy okrzyknęli ją „odważną”, a inni określili ją jako „niezrównoważoną” i „całkowicie oszukaną”.

Eksperci twierdzą, że Kitty i Violet należą do znacznej liczby nastolatków, dla których życie nie potoczyło się dalej od czasu pandemii.

Pomimo ostrzeżeń lekarzy przed szkodliwym wpływem psychologicznym i emocjonalnym, jaki maskowanie może mieć na rozwój nastolatków, ci młodzi ludzie nadal boją się zarażenia Covidem. Niektórzy uważają nawet, że noszenie zakrycia twarzy jest ich moralnym obowiązkiem.

Wiele osób regularnie korzysta z mediów społecznościowych, aby narzekać na wygaśnięcie nakazów noszenia masek przez Covida i współczuć z powodu poczucia „pozostawienia” przez rówieśników. Filmy TikTok od wpływowych osób, które dzielą się wskazówkami, jak opanować niepokój, gdy jako jedyne noszą maskę, mają dziesiątki tysięcy wyświetleń. „Nie patrzcie im w oczy i nie osądzajcie ich jeszcze bardziej za to, że nie noszą maski” – poradziła jedna z nich.

Lekarze od dawna używają masek na twarz w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się zarazków w szpitalu.

Celem jest powstrzymanie zarażonych osób od rozprzestrzeniania tych zarazków podczas wydechu – lub w efekcie ograniczenie ryzyka wdychania przez inne osoby niebezpiecznych wirusów.

Podczas pandemii maski zostały przyjęte jako środek ograniczający rozprzestrzenianie się wirusa – w tym regulacje prawne, które wymuszały noszenie masek w przestrzeni publicznej, takiej jak supermarkety. Przez pewien czas od dzieci do 11 roku życia wymagano noszenia masek w szkołach, choć dzieci poniżej 11 roku życia były z tego zwolnione.

Jednak od tego czasu toczy się ożywiona debata na temat tego, czy maski rzeczywiście ograniczyły rozprzestrzenianie się wirusa.

Badanie przeprowadzone w 2021 r. wykazało, że zakrywanie twarzy pomogło zmniejszyć liczbę infekcji o 50%. Jednak badanie przeprowadzone na początku tego roku przez Uniwersytet Wschodniej Anglii wykazało, że są one w dużej mierze nieskuteczne w zwalczaniu Covida.

Badania wykazały, że zmuszanie dzieci do noszenia masek w szkole ma negatywny wpływ na ich zdrowie psychiczne i emocjonalne.

W przypadku nastolatków, którzy nadal nosili zakrycie twarzy długo po zniesieniu nakazów, może to pozostawić poważne blizny psychiczne.

„Dla młodych ludzi bardzo ważne jest, jak są postrzegani przez innych” – stwierdziła dr Stella Chan, psycholog kliniczny na Uniwersytecie w Reading i ekspert ds. depresji wśród nastolatków. „Relacje społeczne odgrywają główną rolę w zdrowiu psychicznym nastolatków. Jeśli więc ktoś jest jedyną osobą, która nadal nosi maskę, może to spowodować, że będzie bardzo skrępowany i ostatecznie spowoduje stres psychiczny”.

Jennifer Garner poza domem i córka Violet Affleck, która oczywiście nosi maskę

Jennifer Garner poza domem i córka Violet Affleck, która oczywiście nosi maskę

Kitty twierdzi jednak, że izolacja społeczna, której doświadcza z powodu noszenia maski, jest tego warta.

Zachorowała na Covid w marcu 2020 r. Po dwóch kolejnych atakach zdiagnozowano u niej długotrwałą chorobę Covid – chorobę dotykającą około 60 000 dzieci w Wielkiej Brytanii, która może powodować skrajne zmęczenie, duszność, zamglenie mózgu, kołatanie serca i bóle mięśni. Ze względu na te objawy często porusza się na wózku inwalidzkim.

Teraz nosi maskę przed domem, ponieważ obawia się, że ponowne złapanie Covida może pogorszyć jej stan.

„Czasami noszę taki przez sześć godzin dziennie” – mówi. „Ale wiem, że dzięki temu nie będę bardziej niepełnosprawny niż obecnie”.

To teoria, którą niektórzy eksperci popierają.

Inni uważają jednak, że maskowanie może uniemożliwić młodym ludziom wyjście z pandemii.

„Kiedy masz obsesję na punkcie jednego ryzyka, nie uczysz się, jak skutecznie nim zarządzać” – mówi profesor Robert Dingwall z Nottingham Trent University.

Kitty upiera się jednak, że nie zdejmie maski z twarzy, dopóki naukowcom nie uda się znaleźć lekarstwa na jej chorobę.



Link źródłowy