Strona główna Sporty Paryż 2024: Bethany Shriever nie ma medalu w finale wyścigów BMX

Paryż 2024: Bethany Shriever nie ma medalu w finale wyścigów BMX

33
0

Obrona tytułu olimpijskiego Bethany Shriever zakończyła się rozczarowaniem, gdy zawodniczka Team GB zajęła ostatnie miejsce w finale wyścigów BMX w Paryżu.

The Mistrz Tokio 2020 wygrała wszystkie sześć wyścigów, aby dotrzeć do finału, ale od samego początku była zablokowana i nie mogła się zregenerować, gdy Australijka Saya Sakakibara zdobyła złoto na stadionie BMX Saint-Quentin-en-Yvelines.

Drugie miejsce zajęła Holenderka Manon Veenstra, a brąz zdobyła Szwajcarka Zoe Claessens.

25-letnia Shriever, aby wziąć udział w zawodach w Paryżu, stoczyła bitwę po tym, jak złamała obojczyk podczas Mistrzostw Świata w maju.

Jej rodak Kye Whyte, który zdobył srebro na przełożonych Igrzyskach w Tokio, w drugim półfinale doznał paskudnego wypadku i nie dostał się do finału.

Whyte w swojej pierwszej przejażdżce zajął piąte miejsce, ale po zejściu z motocykla w drugiej opuścił tor na noszach.

W oświadczeniu British Cycling stwierdzono, że natychmiastowa ocena „przedstawiła pozytywny raport” i „nie stwierdzono żadnych poważnych obrażeń”.

24-letni Whyte został nazwany na jego cześć „księciem Peckham”. srebrny medal w Tokio ale od tego czasu zmagał się z chorobą i powiedział, że po czwartkowych eliminacjach ćwierćfinałowych doznał nawrotu problemów z plecami.

Pod nieobecność Whyte’a w finale mężczyzn rozegrały się niezwykłe sceny, podczas których francuskie trio Joris Daudet, Sylvain Andre i Romain Mahieu zajęli trzy pierwsze miejsca, po czym szaleńczo świętowali przed rozentuzjazmowaną publicznością.