Strona główna Sporty Ogólnoirlandzki finał SHC GAA 2024: Neil McManus o zwycięstwie Clare kontra Cork...

Ogólnoirlandzki finał SHC GAA 2024: Neil McManus o zwycięstwie Clare kontra Cork na Croke Park

41
0

Przez ostatnią dekadę lub dłużej drużyna Cork nie była w stanie zapewnić sobie wystarczającej liczby piłek na boisku poprzez podstawowe posiadanie piłki, aby zapewnić sobie platformę do atakowania drużyn, a w tym sezonie właśnie znaleźli tę równowagę.

Patrick Collins ma teraz możliwość znalezienia Barreta lub Fitzgibbona wpadających do kanałów lub wbiegających daleko na szczyt Harnedy’ego lub Hayesa, którzy często wychodzą, by walczyć z potwornymi podaniami bramkarza Cork.

Seamus Harnedy, któremu obecnie towarzyszy dwóch bardzo zdolnych asystentów w postaci Declana Daltona i Shane’a Barretta, miał ogromny wpływ na każdy ważny występ Cork, szczególnie w półfinale, gdzie zdobyli jedenaście punktów pomiędzy całą trójką (0- 9 z gry).

Jeśli linia obrony Clare może ograniczyć wpływ linii ataku Cork, to myślę, że przeważy szalę na korzyść Clare.

To, co było naprawdę widoczne w meczu przeciwko Kilkenny’emu, to wpływ zmienników Clare, Iana Galvina, a zwłaszcza Ryana Taylora.

Taylor wrócił właśnie po całorocznej przerwie po operacji krzyża i w ostatnich 20 minutach zdobył sześć posiadania, co było ogromnym osiągnięciem. Wniósł tyle energii, tempa i szybkości pracy w środku pola, co dało Clare ten dławiący uścisk w środkowej tercji, który wypchnął ich poza linię.

Teraz wszyscy zapytają: „No cóż, a co z uderzeniem Corka z ławki?”, ponieważ Shane Kingston przez większość czasu wyrządzał szkody, gdy został wprowadzony, ale tak naprawdę nie wniósł wiele do tego w półfinale, kiedy wszedł.

Cork ma także w rezerwie Robbiego O’Flynna i Jacka O’Connora, którzy podobnie jak Kingston mają tempo do wykorzystania.